3 jel, amiből megállapíthatod, hogy készre sült a kenyered

Napi Tippként elhoztuk azt a három biztos jelet, ami segít megállapítani, hogy biztosan készre sült-e a kenyered.

Otthon kenyeret sütni ugyan nem egyszerű, ezt nem tagadjuk, de abszolút megéri, főleg ha követed a tanácsainkat. Most ahhoz hoztunk három tippet, hogy biztosan meg tudd állapítani, mikor sült készre a kenyered!

Figyelj oda ezekre a jelekre!

Mérd meg a belső hőmérsékletet

Ha meg akarod állapítani, hogy elkészült-e már a kenyered, az egyik legjobb módszer, ha ellenőrzöd a hőmérsékletet. Ehhez szúrj egy digitális hőmérőt a kenyér belsejébe.

Ha ferdén, az oldalán vagy az alján keresztül szúrod bele, akkor minimális lesz a kis teszted vizuális bizonyítéka!

A legtöbb kenyér körülbelül 90°C foknál van kész. A vajjal, tojással vagy tejjel dúsított kenyerek akkor készülnek el, amikor a belső hőmérsékletük közelebb van a 95°C-hoz.

3 jel, amiből megállapíthatod, hogy készre sült a kenyered

Ellenőrizd az alját egy érintéssel

Vedd ki a cipódat a sütőből, és fordítsd fejjel lefelé, vagy ha szendvicskenyeret készítesz, illetve bármilyen okból tepsit használsz, akkor vedd ki belőle. A hüvelykujjaddal néhányszor határozottan kocogtasd meg a kenyér alját. A kenyérnek üreges hangja lesz, ha már megsült.

Ha még nem ismered ezt a technikát, a sütés vége felé ismételd meg ezt ötpercenként, és hallani fogod, hogyan változik a kenyér ’hangja’.

Szín

Minél többet gyakorlod a kenyérsütést, annál profibb leszel, és annál könnyebben fel tudod mérni, hogyan kell kinéznie egy kenyérnek, amikor már közeledik a sütési idő végéhez. A kéregnek többnyire száraznak, nagyon keménynek és mély aranybarna színűnek kell lennie (a kenyérfajtától függően), itt-ott sötétebb foltokkal. Ha a héja nagyon halvány, adj neki még néhány percet.

A receptek általában leírják, hogyan kell kinéznie a kenyérnek a sütés végén (a jó receptek legalábbis!), így ezt használhatod útmutatásként, amíg jobban meg nem ismered a kenyereket.

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket az ünnepi tippeket és trükköket is lesd el:

Címlapról ajánljuk

7 imádnivaló teraszos hely Budapesten, ahol jót is ehetünk

Egyre inkább kikívánkozunk a négy fal közül. Ha szeretnétek a szabad ég – vagy épp egy napernyő – alatt lazulni, annyi sok jó lehetőség van a fővárosban! Ajánlunk helyet a pesti flaszteren, a budai és a pesti Duna-parton is, hiszen a terasz is sokféle lehet a csupazöld kerthelyiségtől a belvárosi kiülős helyekig. Teraszra fel!

Nosalty

További cikkek

Így készítsd el otthon a kínai kifőzdék gyöngyszemét, a gong...

Szégyen, nem szégyen, időnként mindannyian betérünk egy-egy ázsiai büfébe, hogy gyors komfortkaja gyanánt vegyünk egy kis adag csirkét rizzsel. Persze mindenkinek más a kedvence: ki a szezámos csirke, ki az édes-savanyú rajongója, vannak tofu- és bambuszrügyfanok, és ott vannak az olyan mindig megbízhatóan egyforma fogások, mint a mogyorós csirke, azaz a gong bao. Na, most azt mutatjuk meg, hogyan készíthetitek el házilag, autentikus módon!