Amikor a szülő és a nagyszülő együtt neveli a kicsit - a legkényesebb vitapontok

Legalább néhány mondatban az elején ki kell emelnem, hogy milyen fontosak vagyunk egymásnak és a babának - mármint mi, szülők, és a nagyszülők. Mert tényleg így van.

Én például el sem tudom képzelni, hogyan boldogulnék a mi nagyink nélkül. És persze a nagyszülők számára is elképzelhetetlen az élet unokázás nélkül. Mégis vannak súrlódások, és ez így természetes.

Összegyűjtöttem mindkét fél részéről 5-5 olyan helyzetet/mondatot, amikor egy kis feszültség alakulhat ki a kismama és a nagymama között…remélem, ha magatokra ismertek néhánynál, kicsit felülemelkedve nevetni is tudtok majd rajtuk!

5 dolog, ami a kismamánál könnyen kiverheti a biztosítékot:

1. A baba nevében adott jótanácsok.

Például: “Így melegünk van anyuci, ha túl sok ruhát adsz ránk leizzadunk, és könnyen megfázunk!”

2. A “bezzeg az én időmben” típusú mondatok.

Például: “Nekem nem volt ám segítségem, mindkét nagymama 200 km távolságra lakott tőlünk.”

3. A partizánakciók.

Például: “Tudom, hogy te nem szoktál neki ebéd után gyümölcslét adni, de láttam rajta, hogy annyira megkívánta…”

4. A távol lévő anyuka sürgetése.

Például: “Nem akartalak hívni, de már nagyon sír utánad… mikor érsz már haza?” (minősített eset, amikor át is adja a telefont a babának)

5. A “te tudod, de…” kezdetű mondatok.

Például: “Te tudod, de én nem úgy csinálnám, ahogy a védőnő mondta.”

5 dolog, amit a nagymama nehezményezni szokott:

1. Ha nem tartjuk eléggé nagy becsben az ajándékait.

Például: “Mikor adod már rá azt a kiskabátot, amit a múlt héten vettem neki?”

2. Ha tanácsokat adunk neki, hogyan készítse el a baba ennivalóját.

Például: “Mindig imádja, amit főzök neki, nem kell nekem babaszakácskönyv!”

Babareceptjeitekből:

3. Ha a rábízzuk a babát, de a megígért időben nem érünk oda érte.

Például: “Ha megbeszéltük, hogy hatra ideérsz, akkor jó lenne, ha tényleg ideérnél!” (minősített eset, ha miattunk nem látja a kedvenc sorozatát)

4. Ha nem tudjuk megoldani másképp, és beteg unokára kell felügyelnie.

Például: “Annyira anyás ilyenkor, és annyira félek is, hogy esetleg nem jól csinálok valamit…” (igaz, igaz, de lehetnek vészhelyzetek)

5. Ha egy ismerős baba nagymamájával példálózunk.

Például: “A barátnőm múltkor egész hétvégére otthagyta a nagymamánál a másfél éves babáját.”

Ezeket olvastad már?

Még több cikk a témában: anyaszoba.hu

Ajánlott videó

Legújabb receptek

Kovászos uborka hagyományosan

A kovászos uborka az a savanyúság, amelyet nyáron majdnem minden magyar család hűtőjében megtalálunk, méghozzá egy jó nagy befőttes üveggel. Jól behűtve akár magában is frissítő ...

Citromfagyi

Mindösszesen 5 alapanyag és pár óra pihentetés szükséges hozzá, hogy elkészítsétek a szezon legfinomabb citromfagylaltját. Nem kell se fagylaltgép, se extra alapanyagok: dobjuk össze 10 ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Kovászos uborka egyszerűen

Túlmisztifikált receptek helyett a 96 éves Dédimama receptje. Tanyán született, ott nőtt föl, sok hasznos  praktikát hozott magával. Sokszor készítettük már, de legfinomabb akkor ...

Egyszerű tökfőzelék

Van, aki tejjel, van, aki csontlével, megint mások kovászos uborka levével készítik - mi így szeretjük, egy kis fűszerpaprikával és sok sok kaporral.

Legegyszerűbb meggyes kevert

Amikor gyors és finom sütire vágyunk, tökéletes választás. Nem csak meggyel, hanem bármilyen gyümölccsel, de akár csokival vagy magokkal, illetve ezek keverésével is elkészíthető.