8 vegán gasztroblog, amiket nem vegánoknak is érdemes követni

Bár elsőre nem tűnik könnyűnek vegán étrendre átállni, sok hazai és külföldi blog segít abban, hogy ízletes és tápláló ételeket készíts. Kedvenceinket gyűjtöttük össze nektek!

A vegán hónapnak kikiáltott januárnak – a Veganuary kihívásról itt olvashatsz bővebben – lassan vége, de a kezdeményezés célja nem az, hogy 31 napra az ember mindent megvonjon magától, majd annak leteltével rávesse magát a sajtos pultra és a hamburgerre. A cél a környezet, az állatok, és ezzel szoros összefüggésben az emberiség megóvása érdekében az, hogy drasztikusan csökkentsük a hús- és tejtermékfogyasztást. Nem baj, ha nem sikerül azonnal átállnod a teljesen vegán étrendre, ha már megvan a nyitottság és az elhatározás, akkor jó úton haladsz! Ehhez hoztunk most újabb segítséget.Legutóbbi vegán étteremajánlónk után következzenek azok a blogok, ahol a vegán étkezésről, ételekről találsz tippeket, recepteket, és fogásról-fogásra döntik le azt a téves nézetet, hogy a vegán táplálkozás unalmas, tápanyaghiányos vagy körülményes.

8 gyönyörű vegán blogot mutatunk be:

Varga Balázs Vegán Sporttáplálkozás

Akit a vegán táplálkozás tudományos oldala is érdekel, annak kötelező bekövetnie Varga Balázs oldalát. Kifejezetten a sporttáplálkozásra szakosodott Balázs, de a tudományos kutatásokat alaposan részletező, ugyanakkor könnyen fogyasztható formában megfogalmazott posztjaival sok mítoszt és tévhitet oszlat el úgy általában a vegánsággal kapcsolatban, és sokkal többet megtudhatsz a tested működéséről, mint a gimnáziumi biológiaórán. A rengeteg hasznos információ mellett gyakorlati tanácsokat is lehet találni az oldalon, vannak ingyenesen letölthető e-könyvek, de a szakácskönyvek is megérik a befektetést.

Zizi kalandjai

Nagy Zita veteránnak számít a blogolásban, ráadásul a vegán lecsós bulgur receptje még azelőtt jelent meg az oldalán, hogy a vegánság egy sokszor trendből felkapott hóbort lett volna. A rengeteg recept mellett, amit a blogon találni, Zita több szakácskönyv szerzője is: a Vegán reggeli értelemszerűen a nap első étkezéséhez nyújt inspirációt, míg a Mit eszik a vega gyerek? című kötet kifejezetten a szülőknek nyújt segítséget, hogy túllépjenek a rántott hús-sült krumpli gyerekmenü egészségtelen tradícióján. Utóbbi téma kimondottan érzékeny, ezért is nagyon jó, hogy Zita támpontot ad azoknak az anyukáknak és apukáknak, akik szeretnék húsmentesen felnevelni gyermeküket.

Kertkonyha

A növényi alapú táplálkozás színes, sokoldalú, ízletes – ez a legelső benyomás a Kertkonyha blogját elnézve. Szaluter Judit gasztrobloggerként azoknak segít, akik az egészséges táplálkozást követik a mindennapokban, de a hagyományos ízekről sem szeretnének lemondani. Képzett szakácsként a virtuális útmutatáson túl főzőtanfolyamok keretében élőben is rendszeresen avatja be a kezdő és haladó vegánokat, valamint a vegán táplálkozásra nyitottakat a hús- és tejtermékmentes konyha fortélyaiba, rejtelmeibe.

Nóra mindenmentes konyhája

Andrási Nóra első kézből tudja, milyen, amikor az embernek nincs választása az étrendjét tekintve, és az egészsége érdekében többféle élelmiszerről is le kell mondania. Inzulinrezisztensként indította blogját 2012-ben, majd kiderült, tejet és glutént sem fogyaszthat, így a mindenmentes jelző tökéletesen lefedi blogját: növényi alapú, cukor- és gluténmentes recepteket találhatsz nála. Bár nem az összes receptje 'mentes' mindentől – akkor mégis mi maradna bennük? - , a különböző érzékenységgel küzdők mind találhatnak a diétájukba beilleszthető fogásokat. Aki nyomtatott formában szereti a recepteket gyűjteni az lecsaphat Nóra könyveire, a Mindenmentes első és második részére.

Ínyencfitnesz

Ha elbizonytalanodnál a vegán étrended dietetikai vonatkozásai miatt, akkor érdemes bekövetned Keresztes Anikó dietetikus-szakács Ínyencfitnesz nevű blogját, ahol garantáltan szakértő állítja össze a recepteket. A színek és ízek itt mind az egészség szolgálatában állnak, tisztán növényi összetevők felhasználásával.

A Nosalty vegán recepjei közül is szemezgethetsz:

A hazai blogok mellett végtelen számú külföldi oldalt is lehet találni a témában, ezekből hoztunk egy kis ízelítőt:

Deliciously Ella

Amikor Ella elkezdte a blogját, még fogalma sem volt róla, mi a célja az egésszel, már pedig egy egész vegán birodalom épült az energiagolyóira. A Deliciously Ella a legnagyobb vegán blog, amely ugyan ma már üzleti vállalkozásként működik, saját étteremmel és könyvekkel, így az applikációjukban sok minden csak fizetősen elérhető, még így is vannak ingyenes receptek, amelyekkel lenyűgözheti az ember a környezetét.

Bianca Zapatka

Elképesztő vizuális szín- és formakavalkád jellemzi a fotóit, amitől azonnal mindenki fakanalt ragad, és beáll a sütő mellé. Vannak egyszerűbb kreációk is az oldalán, de receptjei inkább a konyhában magabiztosan mozgó, a vegán alapanyagokat ismerők számára ajánlott.

Elavegan

Finom ételek kompromisszumok nélkül, amelyek a testnek és a környezetnek is jók. Sokféle receptet lehet találni az oldalon, amelyekről meg sem mondaná az ember első pillantásra, hogy kizárólag növényi összetevőkből készültek, ráadásul Ela videókkal is segít a tökéletes végeredmény érdekében.

Ezeket olvastad már?

Ezeket olvastad már?

címlapkép: Csákvári Péter

Címlapról ajánljuk

További cikkek