5 tipp a legtökéletesebb rántott csirkéhez

Kár is lenne tagadni, hogy a rántott csirke örök kedvenc, de ahhoz, hogy tökéletesen sikerüljön, kell pár jól bevált tipp! Íme!

Mekkora kultusza van a rántott csirkének, és mennyire szeretjük! Jöhet saláta vagy sült krumpli, esetleg rizs mellé, a frissen sült, ropogós, bundázott csirke az egyik nagy kedvencetek itt a Nosalty-n. De mi van akkor, ha nem úgy sikerül, ahogy szeretnéd, vagy kezdő vagy az egész procedúrában? Mutatunk pár trükköt, amivel tutira tiéd lesz a legfinomabb szaftos, ropogós rántott csirke!

Csakis szárazon!

Kulcsfontosságú lépés már az elején, ami akár az egész folyamatot tönkreteheti, ha nem jól csinálod: mindig legyen szárazra törölve a csirkéd! Ha nedvesen hagyod, a liszt morzsásan fog rátapadni a hús felületére, később pedig lepotyog, és az egésznek semmi értelme nem lesz. Használj konyhai papírtörlőt a legjobb eredményhez!

Rázd meg!

Győződj meg róla, hogy alaposan leráztad a felesleges lisztet a csirkehúsról - a túl sok liszt miatt a tojásos réteg nem fog kellően megtapadni a húson, ami pedig végül oda vezet, hogy maga a panír sem fog ragaszkodni a csirkéhez, a végeredmény meg az lesz, hogy nem tudod bepanírozni a husit. A ropogós, ízletes csirkecombokhoz mindig vedd figyelembe, mennyi lisztet használsz fel.

Lássuk a morzsát!

Ezen is sok múlik, mert a morzsás bevonattól kapod meg azt a ropogós réteget, amire annyira vágysz. Nem számít, milyen morzsát használsz, a lényeg, hogy alaposan, mindenhol fedd be vele a csirkehúst.

Az utolsó javítások

Könnyű megfeledkezni róla, hogy a panírozott csirke minden oldalát még egyszer, jó alaposan átnézd, és amennyire lehet, ha csirkemellről van szó, finom, nyomó mozdulatokkal tapicskold át a sütésre kész húst.

Türelem!

Tudom, milyen nehéz ez, amikor már farkaséhes vagy, és a família is várja a ropogós falatokat. Használj serpenyőt, hevítsd fel az olajat, a már forró olajba helyezd bele a bundázott csirkéket úgy, hogy hagysz közöttük kis helyet. A sütés során ne nyúlkálj hozzá feleslegesen a húsokhoz, hagyd őket sülni, amikor a szélükön aranybarna csík jelenik meg, jó úton jársz, és csipesszel fordíthatsz a húsokon. Semmiképp se piszkáld túl sokat a készülő csirkehúsokat!

A panír ezekkel a lépésekkel tutira a húson marad, próbáld ki őket!

Ezeket olvastad már?

via Reader's Digest

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?