Így eheted meg a faragott töklámpás magjait

Mindegy, hogy ünnepeljük-e a halloweent vagy sem, egy-egy töklámpást azért akkor is faraghatunk, ha nem vagyunk rajongói az amerikai stílusú ijesztgetésnek és édességevésnek. Na de mihez kezdjünk a megmaradt magokkal?

A hideg őszi estéken kevés dolog esik olyan jól, mint valami szívmelengető rágcsálnivalóval bekuckózni egy takaró alá. A hangulaton sokat dobhat az, ha a háttérben egy töklámpás is világít. A tökfaragás fáradalmai közepette a legkevésbé persze azzal törődünk, mi lesz a sorsa a töklámpásunk közepéből kivájt sok-sok tökmagnak. Ha azonban megfogadjátok tippjeinket, melengető finomságokat készíthettek belőlük.

Így eheted meg a faragott töklámpás magjait

Az elkészítés fortélyai

  • A tökből kikapart magokat jól tisztítsuk meg víz alatt, majd szárítsuk meg őket.
  • Helyezzük a magokat egy lapos, jól megolajozott-vajazott, sütőpapírral bélelt tepsibe. A magokra is csorgassunk egy kevés olvasztott vajat.
  • 150 fokra előmelegített sütőben lassan, 30 perc alatt pirítsuk meg a magokat.
  • Miután elkészült, szórjuk meg őket ízesítőkkel, majd további 10-12 percig süssük.

Milyen ízesítőket szórhatunk a tökmagra?

A parmezánnal elkevert fokhagymapor jó választás, csakúgy, mint a szerecsendióval, fahéjjal, őrölt gyömbérrel, szegfűborssal és barna cukorral feldobott fűszerkeverék.

A friss korianderrel, mexikói fűszerkeverékkel és a tálaláskor limelével megbolondított verzió is isteni, csakúgy, mint a parmezánnal, rozmaring- és chiliporral készült változat.

Miközben sülnek a magok, okosodjunk egy kicsit:

Halloweenkor, azaz mindenszentek előestéjén, október 31-én, az angolszász világban töklámpásokkal próbálják távol tartani az ártó szellemeket. Ezen az estén az élők és a holtak világának határai elmosódottá válnak, és a rosszindulatú szellemek ellen elkél a védekezés.

A mai Skócia, Wales és Írország területén, ezen a kelta eredetű, de később kereszténnyé vált ünnepen fekete retekből vagy karórépából vájtak ki lámpásokat.

A szokást Amerikába az ezekről a területekről érkezett bevándorlók vitték magukkal a 19. század elején, ahol a retket a tengerentúlon őshonos tökre cserélték fel.

A töklámpás neve az angolszász világban Jack O'Lantern, vagyis Lámpás Jack. A név eredetére egy régi legenda is választ ad: az ördögöt még életében megtréfáló, rosszéletű Jack halálakor sem a pokolba, sem a mennybe nem nyert bebocsájtást. Az ördög megszánta, és egy darab parazsat adott neki, hogy annak fényénél visszatérhessen az élők közé. Jack a parazsat egy retekbe rejtette, és azóta is az élők és a holtak világa közti senkiföldjén bolyong.

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több őszi cikk, érdekesség és tartalom:

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek