Te hogyan főzöd a krumplipürét? - Szakácsainkat kérdeztük a legkrémesebb köret elkészítéséről

Megkérdeztük kedvenc szakácsainkat arról, szerintük mi a titka tökéletes krumplipürének. Figyelem! Igazán innovatív megoldások következnek!

Míg egy hétvégi ebéd menüjét sokszor nagy fejtörést kitalálni (az ember mindig a változatosságra és a megújulásra szeretne törekedni), addig a főételhez párosuló körettel nem szoktunk sokat bajlódni, mindenkinek megvan a saját bevett szokása arra, hogyan készíti el a rizst, a sült krumplit, a nokedlit vagy éppen a bulgurt.

Szerkesztőségünkben éppen arról esett szó, ki hogyan szereti a burgonyapürét, hogyan pépesítünk és mennyi vajat teszünk bele ahhoz, hogy az számunkra tökéletes legyen.

Meglepő volt azt látni, hányan hányféle módon készítjük el ezt az abszolút mindennapos köretet. Kiderült, hogy szinte mindenki máshogy ízesít, így az alapok mellett a vastagon szedett részben megosztjuk veletek saját praktikáinkat is.

Készíts velünk Te is krumplipürét!

  • A jó krumplipüréhezlisztesebb burgonyára van szükségünk. A sárgás héjú burgonyák a legalkalmasabbak a főzésre, így a bolti vásárlásnál érdemes odafigyelnünk arra is, milyen típusú krumplit veszünk le a polcról. A kimért burgonyánál az "A" kategória a saláta burgonyát, a "B" kategória a főzőkrumplit, míg a "C" kategória a sütésre alkalmas burgonyatípust jelöli.
  • Először is önts annyi hideg vizet a krumplira, amennyi teljesen ellepi azt, majd sózz ízlés szerint. Míg van, aki egyben főzi meg a krumplit, addig például szakácsunk, Gréti felkockázva dobja vízbe a zöldséget, így gyorsabban átfő és finom sós lesz.
  • A vízbe tehetsz még babérlevelet, kakukkfüvet, vagy akár fokhagymát is, hogy ízesebb legyen a püré.
  • Facérkonyhánk főszereplője,Dávid tippje a következő: 2/3 krumplihoz kockázzunk fel 1/3 rész zellert, és főzzük meg a krumpli mellé, majd a pürésítés során vegyítsük a két főtt zöldséget.
  • A krumpli lefőzése után jöhet a pürésítés: botmixert használni szigorúan tilos, a túl gyors törés és keverés ugyanis széttöri a krumpliban lévő keményítőt, amitől a püré nyúlós és csirizes lesz. Használjunk inkább sima krumplinyomót vagy kézi habverőt.
  • A püréhez használt vajat, tejet és/vagy tejszínt melegítsük fel és adjuk hozzá a pépesített krumplihoz. Az ízesítésnél használjunk ízlés szerint sót és borsot, de Dávid szerint adhatunk hozzá egy kis szerecsendiót is, Tamás pedig egy kanál egész magos dijoni mustárra esküszik.

​Tyler Florence ugyan nem szerkesztőségünk tagja, a híres séf azonban egy felettébb különös eljárással készíti a krumplipürét!

Ahogy a mondás tartja: ahány ház, annyi szokás. Reméljük a következő krumplipürénél ti is kipróbáljátok trükkjeinket, és élvezni fogjátok a végeredményt!

Ezeket olvastad már?

via:nosalty

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek