Edd levesként a sárgadinnyét, és felejtsd el a kánikulát

A sárgadinnyét sok különböző formában ehetjük, bár valószínűleg a legtöbben csak magában, esetleg egy gyümölcstál részeként szoktuk. Pedig a lédús gyümölcs renegeteg ínyenc fogás alapját adhatja, például hűs krémleves készülhet belőle.

A sárgadinnye többet érdemel a konyhánkban annál, hogy egyszerűen csak gerezdekre vagy kockákra vágva, csupaszon tálaljuk és fogyasszuk. Hiszen ez a lédús nyári gyümölcs nemcsak isteni ízzel rendelkezeik, hanem megannyi kihasználható lehetőség is rejlik benne. Például nem kell megfőzni, ami ebben a nagy melegben mindig előnyös, hanem minden macera nélkül például krémlevessé alakíthatjuk a sárgadinnyét. Lássuk, hogyan!

A sárgadinnye-krémleves receptjét ITT találod!

Főzés nélkül

A nyár nagyrészt a főzés nélküli leveskről szól, főleg akkor, ha már lassan mi is úgy érezzük magunkat a szobában, mintha valaki bekapcsolta volna a hőlégkeverést. Ilyenkor nemhogy főzni, de meleget enni sem olyan hívogató, erre pedig kiváló megoldást jelentenek a hideg levesek.

A hideg, gyümölcsös levesek alkategóriája pedig olyan alapanyagokat foglal magába, amilyeneket csak szeretnénk. Így természetesen a sárgadinnyét is.

Ha jó, érett dinnyét választunk, akkor a lédús belsőt könnyedén krémesre turmixolhatjuk egy gépben, így selymes, édeskés levest kaphatunk. A turmix minden munkát elvégez helyettünk, nem valószínű tehát, hogy nagyon beleizzadnánk a folyamatba.

Joghurtosan-mentásan

A krémleves tökéletes állagát néhány kiegészítő hozzávalóval érhetjük el. Elsősorban joghurttal, ami karakteresen savanykás ízt és gazdag állagot ad neki. Az ízesítésről a méz, a menta és a lime triója gondoskodik: ezekkel igazán frissítő, nyári aromát adhatunk a dinnyének.

Ha az ízlésünknek túl sűrű lenne a leves, egy kevés hideg vízzel lazíthatunk rajta, persze az a lehetőség is adott, hogy egy kicsit tömörebb, pürésebb állagúra hagyjuk. A döntés teljesen a mi kezünkben van.

Hűtve az igazi

Ugyan a pár perces elkészítés után is nagyon hívogató a leves, mégis megéri várni vele, hiszen hűtve, borzongatóan hidegen sokkal-sokkal finomabb lesz. Adjunk neki minimum egy órát a hidegen, de ha van időnk (és türelmünk), akár egy egész éjszakát is eltölthet a hűtőben.

Készítsünk sárgadinnye-krémlevest!

Hozzávalók:

500 g sárgadinnye, 300 g joghurt, 2 teáskanál méz, 1 marék menta, 1 lime-ból nyert lime héja, 1 fél lime-ból nyert limelé, 0.5 ml víz

Az összes hozzávalót egy turmixgépbe tesszük, és simára pürésítjük. Ha túl sűrű, hozzáöntünk egy kevés vizet. Megkóstoljuk, és utólag ízesítjük, ha szükséges.

Tálalásig hűtőben tartjuk, kb. egy órát. A lehűlt levest behűtött levesestálkákba adagoljuk, és joghurttal és mentalevéllel díszítjük.

A sárgadinnye-krémleves teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené!

Recept, videó és fotók: Gerzsenyi Flóra

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket az izgalmas recepteket is érdemes kipróbálnod:

Címlapról ajánljuk

B12-vitamin és folsav – Vitaminok az idegrendszerért!

A B12-vitamin és a folsav hozzájárul a normális pszichológiai funkciókhoz, azaz az olyan kognitív teljesítményekhez, mint a memória, a koncentráció, a tanulás és a problémamegoldás. E vitaminok túl kis mennyiségben való bevitele hosszú távon gyengítheti a kognitív teljesítményt, különösen a memóriát, illetve összefüggésbe hozható a depresszió kialakulásával is.

Hirdetés

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Hirdetés

További cikkek