Az új kedvenc Sajtos Dundi Rudi, egy meglepő összetevővel

Ha nem tudsz (vagy nem is akarsz) lemondani a rántott-bundázott dolgokról, egyrészt teljesen megértjük, és veled vagyunk, másrészt elhoztuk neked a sajtos dundi rudinkat, aminek nemcsak a neve, de az íze is színtiszta szerelem lesz, fixen. Bízz bennünk!

Ha úgy döntöttél, mindenképpen valamiféle forró, olajban sült, ropogós, aranybarna falatkával kényeztetnéd magad ebben a morcos időben, akkor pont jó helyen jársz, mert véletlenül pont tartogatunk valamit a tarsolyunkban. Ezek a Sajtos Dundi Rudik sonkától laktatóak, sajttól nyúlósak, prézlitől ropogósak, és egy titkos összetevőtől nyerik el tökéletes, kifolyásmentes külsejüket...ez nem más, mint a rizspapír!

A Sajtos Dundi Rudi receptjét a képre kattintva találod!

Tudjuk jól, hogy a rizspapírnak nem éppen az a funkciója, amire most használtuk, de ez a recept túl jó ahhoz, hogy ne osszuk meg veletek!

Hozzávalók:

10 nagy db rizslap, 200 g sonka (szeletelve), 100 g trappista sajt (5-6 centis rudakra vágva), 100 g mozzarella (5-6 centis rudakra vágva), 100 g finomliszt, 4 db tojás, 20 dkg panko (sima morzsa is megfelel), 2 dl tartármártás (tálaláshoz), 1 ek szezámmag, 10 dl napraforgó olaj

A Sajtos Dundi Rudi receptjét a képre kattintva találod!

Elkészítés:

Először is nedvesítsük meg a rizspapírt egy tál langyos ízben, és várjuk meg, amíg megpuhul. Ügyeljünk arra, hogy ne használjunk túl forró vizet, mert szétszakad a lap!

Ezután tegyünk 1 vagy 2 szelet sonkát és egy sajtrudat a lap egyik végére. Hajtsuk fel a végét, és hajtsuk rá az oldalait is, majd szorosan, feszesre tekerjük fel, akárcsak egy nyári tekercset.

Ezt követően hagyományosan panírozzuk be, de duplán!

Forgassunk minden tekercset lisztbe, majd tojásba, végül a morzsába (amibe tettünk egy evőkanál szezámmagot). Majd ismételjük meg a tojás-morzsa fázist. Ehhez hasonlóan járjunk el minden tekercsnél. Így biztosan nem szökik ki a sajt, és jó vastag ropogós bunda lesz a rudikon.

+TIPP: így akadályozzuk meg az összetevők keveredését panírozáskor:

  • alkalmazzuk a kétkezes módszert: az egyik kezünkkel csak a száraz (liszt, zsemlemorzsa), míg a másikkal csak a nedves (tojás) tálba nyúljunk: így a kezünkön sem alakul ki bundaréteg, és a tálak tartalma is nagyrészt sértetlen marad
  • használhatunk villát vagy csipeszt is, főleg ha kisebb méretű dolgokat panírozunk
A Sajtos Dundi Rudi receptjét a képre kattintva találod!

Közepesen forró olajban süssük őket aranybarnára, és kedvenc szószunkkal vagy köretünkkel tálaljuk. Jó étvágyat nektek!

Köretajánlónk:

A Sajtos Dundi Rudi receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szívesen elkészítené!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!

Fotók és recept: Gerzsenyi Flóra


Még több recept Flórától:

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?