Piros, fehér, fekete: itt van a ribizliszezon! Te tudtad, hogy milyen egészségesek ezek a gyümölcsök?

Ezek az apró piros, fehér, fekete bogyók igazi antioxidánsbombák. Gyorsan szárazzuk le őket, és fogyasszuk őket frissen, amíg lehet!

Tényleg csak a ribizli szárazását kell túlélni (na meg, ha magunk szedjük, akkor a begyűjtést a ribizlidzsungelben), utána már lehet is gyönyörködni a tálban halmozódó tökéletes kis piros/fekete/fehér bogyókban. 

Piros, fehér, fekete - itt van végre a ribizliszezon! Te tudtad, hogy milyen egészségesen ezek a gyümölcsök?

Szerintem a különféle ribizlik itthon eléggé alulértékelt alapanyagok. Fanyar ízük miatt sokan nem is szeretik, ráadásul még a tisztítással is küzdeni kell, plusz a kis bogyók relatív nagy magjai is sokak számára kellemetlenek.

Pedig a ribizli egy igazi szuperkaja, hiszen gazdag káliumban, C-vitaminban, és más, antioxidáns hatású vegyületekben. Kevesen tudják, de a feketeribizli C-vitamintartalma több mint háromszorosa (!) a citroménak, amely antioxidáns hatása a szervezetünkben keletkező szabadgyökök lekötésével segít a daganatos betegségek megelőzésében, és szerepet játszik az immunvédelemben is. Az átlátszó, fehér ribizli valójában egy “albínó” piros ribizli, ízében is különbözik a piros ribizlitől, annál valamivel édesebb. 

Energiatartalmuk ~60 kcal / 100 g, szénhidráttartalmuk ~14-15 g / 100 g, gazdagok élelmi rostokban is, így szuperül beilleszthetőek a fogyókúrás étrendbe is.

Értékes tápanyagtartalmuk frissen érvényesül a leginkább, de jó hír, hogy antioxidánstartalmuk egy része a fagyasztás során is megmarad. A ribizlit tehetjük süteményekbe, turmixba, pohárkrémbe, gyümölcsös levesekbe, dúsíthatjuk vele müzlinket, kásánkat.

Használjuk ki a szezont, és ha terem a kertünkben, vagy jó áron hozzájutunk a piacon, akkor  az érett bogyókat szárazás, mosás után le is fagyaszthatjuk télire. Nagyon jól fog esni a meleg színű, fanyar fekete ribizlis pite a hűvös őszi hónapokban!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Még több hasznos cikk dietetikusunktól:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Édes és sós gofrireceptek

Egy gyümölccsel, édes krémmel vagy csak fagyival tálalt édes gofrinak senki sem tud nemet mondani, sőt, sós gofritársai sem maradnak szégyenben, ha a kedvencekről van szó.

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?