Nincs pénzed a legmenőbb edzőcuccokra? Sebaj! 3+1 tipp edzőnktől, hogy ne a pénzen múljon az egészséged

Szeretnél sportolni, de úgy érzed, nem engedheted meg magadnak, ezért inkább el sem kezded? Ne fogjanak vissza az anyagi nehézségek, hiszen van megoldás!

Az emberek sokszor panaszkodnak arra, hogy az edzés sok pénzbe kerül, ám nagyon gyakran előfordul, hogy egyszerűen csak rosszul gazdálkodnak az edzésekkel kapcsolatos beruházások tekintetében. Pont azokra a dolgokra költenek sokat, amire valójában nem kellene, és azon spórolnak először, amire érdemes lenne egyszer kicsit nagyobb összeget áldozni.

Lássuk, szerintem hogy érdemes jól csinálni!

Tipp 1.: Ne költs felesleges dolgokra!

Amennyiben nincs pénzed, nyugodtan mellőzd a drága és divatos edzőcuccokat. Biztos vagyok benne, hogy találsz otthon is olyan ruhát, ami tökéletesen alkalmas arra, hogy sportolni kezdj. Az egyetlen, amire érdemes figyelni, hogy olyan anyaga legyen, ami nem szívja magába a nedvességet. Ez különösen akkor nagyon fontos, ha szabadban sportolsz - nehogy megfázz. Ha nincs pénzed fitnesz bérletre, akkor tornázz otthon vagy a szabadban, de fontos, hogy azért az első néhány alkalommal menj el egy edzőhöz, hogy megtanuld a gyakorlatokat helyesen végrehajtani, és felépíteni az edzést, nehogy lesérülj. Az étrendkiegészítők helyett pedig ügyelj inkább az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozásra.

Tipp 2.: Válassz kevésbé költséges mozgásformát!

A sportágak közül sem mindegyik egyformán költséges. Nyilván, aki anyagilag megengedheti magának, biztosan szívesen választja a síelést, a szörfözést, a lovaglást, a vívást vagy a búvárkodást, de szerencsére azok is bőségesen tudnak válogatni a mozgásformák közül, akiknek oda kell figyelniük arra, mire költik a pénzüket. Amíg jó idő van tökéletes választás lehet a gyaloglás, a túrázás, a nordic walking vagy ha egészségi állapotod lehetővé teszi, akkor a futás is. Ezeknél a sportoknál kiemelkedően fontos, hogy jó cipőt válassz, de más beruházásra nem feltétlenül van szükség.

Egy edző persze ezekben az esetekben is hasznos lehet az első néhány alkalommal, amíg megtanítja neked a pulzuskontroll alapjait és a helyes mozgástechnikát. Ha erősítő edzésekre vágysz, semmi másra nincs szükséged, csak a saját testsúlyodra, és néhány egyszerű, de hatékony gyakorlatra, ami az összes izmodat alaposan megdolgoztatja, vagy használhatod bármelyik szabadtéri kondiparkot, vagy padot. Persze ebben az esetben is nagyon fontos, hogy minden gyakorlatot helyesen és pontosan hajts végre.

Tipp 3.: Amin nem érdemes spórolni

Amennyiben rendszeresen sportolsz, érdemes egy valóban jó minőségű sportcipőt választani, aminek nem túl vékony a talpa, kényelmes, fogja a bokát, és akár éveken át mozoghatsz benne. A legjobb, ha elmész egy speciális cipőboltba, ahol szakértői szemmel tudnak segíteni neked. Tisztában vagyok vele, hogy ez a tanács elsőre a legkevésbé sem tűnik pénztárcakímélőnek, de gondolj bele: egy olcsó, nem túl jó minőségű sportcipő, maximum néhány hónapig hordható, míg egy rendes edzőcipő évekig. Ráadásul egy rossz cipőben sokkal nagyobb eséllyel szenvedhetsz ízületi sérüléseket, és alakulhatnak ki gerincproblémák, melyek következménye a rendszeres gyógytorna és orvosi kezelés. Így valójában egy jó cipőn rengeteget spórolhatsz (még ha elsőre nem is úgy tűnik), és nem utolsó sorban az egészséged is hosszú évekig megóvhatod néhány igen fájdalmas, és kellemetlen betegségtől.

A sportcipőn kívül az is nagyon fontos, hogy a melltartó, amit edzés közben viselsz megfelelő minőségű, és méretű legyen. Ez persze nem egyenlő azzal, hogy drágának is kell lennie. A lényeg az, hogy az alátámasztása, a mérete (és persze az anyaga is) megfelelő legyen számodra. Ezzel elkerülhető, hogy a mellek túl hamar megereszkedjenek, ahogy az is, hogy edzés közben a melleid lendületes mozgása miatt kellemetlenül, diszkomfortosan érezd magad.
Tipp +1.: Amíg nincs pénz cipőre

Persze könnyen lehet, hogy most még nem tudsz pénzt áldozni egy jobb cipőre, de inkább tedd félre, amit most cipőre költenél, és gyűjtsd össze rá a pénzt, mint hogy megvegyél egy olyan lábbelit, ami egyrészt két hónap alatt elhasználódik, másrészt tönkre teszi az ízületeidet. Addig pedig válassz olyan mozgásformákat, melyekhez nincs szükség cipőre, mégis alaposan megdolgoztatják a testet. Ilyen például a jóga vagy a pilates.

Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

Ezeket olvastad már?

Címlapról ajánljuk

További cikkek