A hétköznapi hozzávaló, amitől tökéletesen krémes lesz a hummusz

Aki egyszer belekezd a házi hummuszkészítésbe, örökre a folyamatos tökéletesítés rabja marad. A cél a legkrémesebb állag, amit bármi áron szeretnének elérni a csicseriborsó megszállottjai. Nekik hoztunk most egy hasznos trükköt.

A krémes hummusz titkairól mindenki mást mond: van, aki szerint a csicseriborsó a lényeg, van, aki a sok tahinire esküszik. Van azonban egy bombabiztos megoldás, ami véget vet az összes kérdéses technikának és a további keresgélésnek. Anélkül, hogy az alap hozzávalókat megváltoztatnánk, igazán krémes hummuszt készíthetünk, csupán a mélyhűtő segítségére lesz szükségünk.

A hétköznapi hozzávaló, amitől tökéletesen krémes lesz a hummusz

A nem annyira titkos hozzávaló

Ahogy korábban említettem, nem fogjuk az alap hozzávalókat nagyon változtatgatni. Ugyan igazat mondtam, mégsem derült ki a teljes igazság ebből a mondatból. Ez a jelenlegi trükk az alapanyagok közül a vízre fog koncentrálni.

A technika lényege, hogy nem vizet, hanem jeget fogunk használni a hummuszban. Ez több szempontból is előnyösebb, lássuk, miért.

Mire szolgál a víz?

Lehet, hogy sokan meg is ütköznek azon, hogy víz kell a hummuszba. Ugyan elsőre én is így voltam ezzel (azt hittem, hogy szét fog esni tőle a krém), mostanában már soha nem hagyom ki a receptből.

A hummusz akkor tökéletes, ha krémes, de mégis egy kicsit lágyabb az állaga. Ha túl sűrű, nem fogunk tudni kenyeret, zöldségeket mártogatni bele, és szendvicsekbe kenve is kellemetlenebb élményt nyújt majd.

A víz éppen annyira lazítja fel a textúráját, hogy könnyebben kenhető és egyszerűbben mártogatható krémet kapunk.

Miben jobb a jég?

Azt már láthatjuk, hogy a víz elengedhetetlen a krémes hummuszhoz. De miért járunk jobban a jéggel? Ennek több oka is van.

Mindegy, milyen konyhai géppel csináljuk, a hosszú krémesítés alatt a hummusz felmelegszik, átveszi a gép hőjét. Ez némileg megakadályozza, hogy teljesen simára tudjuk pürésíteni a csicserit.

Ebben lesz segítségünkre a jég: ahogy fokozatosan hozzáadjuk a többi hozzávalóhoz, szinten tartja a hummusz hőmérsékletét. A jég felolvad, így a szükséges víz is belekerül a krémbe, közben pedig nem melegszik fel túlságosan.

Hogyan adagoljuk?

Tegyünk minden hozzávalót a konyhai gépünkbe, majd kezdjük el a pürésítést. Amikor azt látjuk, hogy már majdnem kész a hummusz, egyenként kezdjük el hozzáadni a jégkockákat. Ha ez egyik elolvadt, jöhet a következő, és így tovább.

Nagyjából 6-7 darabra lesz szükségünk, de az elérni kívánt állag teljesen ránk van bízva. Tartsuk szemmel a krém textúráját, amíg el nem érjük a nekünk szimpatikus szintet.

Ezzel az egyszerű változtatással sokkal lágyabb és krémesebb lesz a hummuszunk, adjunk neki egy esélyt, próbáljuk ki legközelebb!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Konyhai tippek, trükkök és technikák tömkelege vár:

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

További cikkek