Gyors falafel konzerv csicseriborsóból, több órás áztatás nélkül

Falafelt talán azért nem készítünk olyan gyakran házilag, mert vagy nem találunk száraz csicseriborsót a boltban, vagy nem akarunk órákat eltölteni az áztatással. De mit szólnánk ahhoz, ha megtudnánk, hogy konzervből is lehet rendes falafelt csinálni?

Ahhoz, hogy konzerv csicseriborsóból falafelt tudjunk sütni, mindössze egy plusz lépésre lesz szükségünk. Sokkal rövidebb, mint az áztatás, és nem jár több munkával sem. Nagyjából hasonló állagú lesz a hüvelyes, mint a több órás vízfürdő után, ezáltal lehetséges lesz, hogy konzerv csicseriborsóból falafelt süssünk.

Gyors falafel konzerv csicseriborsóból, több órás áztatás nélkül

Miben más a konzerv?

A száraz hüvelyessel ellentétben a konzerv tartalmát valamilyen módon már puhára főzték. Tulajdonképpen teljesen készen tudjuk így megvenni a csicseriborsót, ami egyes ételek esetében ideális.

Például, ha valamilyen zöldséges ragut készítünk, és nem akarjuk órákig főzni, elég, ha a végén hozzákeverjük a konzerv tartalmát. A hummusszal szintén ez a helyzet: csak akkor lesz egységesen krémes, ha puha szemeket használunk.

Viszont vannak alkalmak, amikor ez a puha állág hátrány, és a falafel is ezek közé tartozik.

Mitől lesz jó a falafel?

Amikor egy egész éjszakán keresztül áztatjuk a csicserit, tulajdonképpen részben megfőzzük. Megszívja magát vízzel, megdagad, és elveszíti keménységének jelentős részét.

Amikor ezt a félig puha hüvelyest ledaráljuk, gombóccá gyúrjuk és megsütjük, a főzés folyamatát az olajos serpenyőben/sütőben befejezzük, semmi nem marad nyers.

A falafel akkor lesz jó, ha a csicseriborsóban van még némi roppanós tartás, nem teljesen puha az állaga. Ezért kell valamit kezdenünk a konzerv tartalmával, ha falafelt akarunk belőle sütni.

Elő a tepsivel!

Ezzel a nagyon egyszerű módszerrel két dolgot tudunk csinálni: elveszünk valamennyit a szemek puhaságából, és enyhén ropogóssá tesszük őket.

A nagy trükk pedig a következő: süssük meg a csicseriborsót a sütőben. Keverjük el egy kevés olajjal, majd terítsük szét egyenletesen egy tepsin. Nem szükséges fűszerezni, mivel azt majd a falafel készítésekor úgyis megtesszük.

Süssük a csicserit 200℃-on, körülbelül 20 percig, vagy amíg kívül ropogós, belül pedig csak nagyon enyhén puha nem lesz. Hagyjuk kihűlni teljesen, és használjuk bármilyen falafelreceptben.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Konyhai trükkök, a hét minden napjára:

Címlapról ajánljuk

További cikkek