6 konyhaberendezési trend, aminek idén leáldozott

Egykor mindenhonnan ezek a trendek köszöntek vissza, mára azonban lejárt az idejük. Mutatjuk, mely konyhai berendezéseket kerüld el, és mit mondanak a szakemberek, mi lesz helyette a meghatározó!

A konyhai trendek ugyanúgy jönnek-mennek, mint a divatban, de a ruhákkal ellentétben a konyhai gépeidet vagy a csempét nem cserélheted le minden szezonban (ahogy a ruhákat sem kellene, hiszen az nem túl fenntartható). Mutatjuk azt a 6 trendet a konyhai berendezések terén, ami meghatározta az elmúlt éveket, de mára már leáldozott nekik, így, ha épp most készül a konyhád, jó messzire kerüld el őket.

És végső soron mit tanácsolunk mi? Trendek helyett inkább kövesd a saját ízlésed, és válassz praktikus, örök darabokat.

Trendek helyett inkább kövesd a saját ízlésed

Rozsdamentes acél berendezések

Viszlát speciális tisztítóspray! Bár hosszú ideig meghatározó volt, ez a kényes felület mára elvesztette csillogását. Ugyanis hacsak nincs óriási büdzséd csúcskategóriás berendezésekre, akkor előfordulhat, hogy annyi ujjlenyomat lesz a konyhádban, mint egy bűnügyi helyszínen. További esztétikai hátránya lehet, hogy a rozsdamentes acél árnyalata, polírozása, nem biztos, hogy minden gépnek megegyezik, még akkor sem, ha ugyanattól a márkától származnak. Ha valaki nemcsak az ételeinél, de a konyhája megjelenésénél is a tökéletességre törekszik, ez különösen bosszantó lehet.

Mi legyen helyette? A beépíthető berendezések előnye, hogy tökéletesen illeszkednek a környezetükbe, így egységes képet nyújt a konyhád.

Gázsütő

Nem is kell említenünk, hogy a gáz áremelkedése egy jelentős faktor ebben a kérdésben, de emellett olyan füstöt bocsáthat ki, amely az egészségre is káros. Ráadásul a sütő mérete is korlátozott ezeknél a berendezéseknél.

Mi legyen helyette? Sok profi az elektromos fali sütőt választja, amivel jobban lehet kontrollálni a sütést, ráadásul így hajolgatni sem kell. A legjobb, ha 30 hüvelykes méretet választani, így biztosan lesz elég hely is benne.

Ipari méretű hűtőszekrények

Bár úgy tűnhet, praktikus egy hatalmas hűtőt venni a konyhába, amibe minden befér, az új szemléletmód ezt nem támogatja.

Mi legyen helyette? Egyre többen választják azt az utat, hogy több kisebb vagy normál hűtőt használnak, valamint további hűtőegységeket építenek be a konyhába, kisebb fagyasztót vagy épp egy italhűtőt. A koncepció előnye, hogy kevésbé vesznek el a megbontott dobozok, eltett maradékok a nagy tumultusban, így az élelmiszerpazarlás is megelőzhető.

Farmhouse mosogató

Igen, tudjuk, mi is imádjuk a nagy, mély, farmház stílusú mosogatókat, de egyszerűen a kerámia miatt nem praktikus, mivel könnyen karcolódik és foltosodik. Különösen, ha mondjuk az ember szeret öntöttvas edényben főzni.

Mi legyen helyette?

A megszokott, konyhapultba épített mosogató továbbra is a legjobb választás, mivel nincs rés, amibe belefolyhatna a nedvesség, és több munkafelületed maradhat. Ha fából készül a munkapult, akkor a beépíthető fém mosogatótálca elengedhetetlen.

Meleg fém felületek 

Hivatalosan is leáldozott a rózsaarany és a réz árnyalatoknak. A készülékgyártók az elmúlt néhány évben ezekből a színekből kínáltak gombokat, húzókat és fogantyúkat, de ahogy az ékszerek és a divat terén, itt is eljött a változás ideje.

Mi legyen helyette? Patinás sárgaréz. A sárgaréz jól passzol más felületekhez, és ha nem polírozott, akkor a karbantartásával sem kell sokat foglalkozni, és visszafogott megjelenést biztosít. 

Réz árnyalatok

A konyhai háromszög

Amióta az eszünket tudjuk, a konyhában a szent háromszög uralkodott: azaz hivatalos tervezés során úgy alakították ki a konyhákat, hogy a mosogatót, a tűzhelyet és a hűtőszekrényt egyenes vonalak kötötték össze. Ez az elképzelés azonban akkor tudott működni, amikor csak egy szakács volt a konyhában. Ma, amikor a konyha jelenti a családi és baráti összejövetelek szívét, mindenki a konyhában sürgölődik (még ha nem is annyira hasznos, amit csinál), így ezek az egyenes vonalak komoly forgalmi dugókat okozhatnak.

Mi legyen helyette? Főzési zónák. Figyeld meg a szokásaidat, hogy napi szinten hogyan dolgozol a konyhában, és ezek alapján a legpraktikusabb módon alakítsd az ezt segítő területeket.

Forrásunk volt.


Még több lakberendezés:

Címlapról ajánljuk

További cikkek