Útmutató a kókusztejhez: nézd meg, mit rejt a konzerv

Csak hogy még nehezebb legyen eligazodni a növényi tejek világában, most megtudhatjuk, hogy a konzerv kókusztej miért nem ugyanaz, mint a dobozos, amit a kávéba öntünk. Készüljünk fel, nem minden az, aminek látszik!

A konzerv kókusztej egy fantasztikus alapanyag, amit elsősorban főzésre használhatunk. Nem összekeverendő a boltok polcain sorakozó növényi dobozos tejekkel, amik sokkal hígabbak nála, és ízben is szolidabbak. A cikkből megismerhetjük a különbséget az összes fajta között, és megtudhatjuk, mi is van tulajdonképpen a konzerv kókusztejben.

Útmutató a kókusztejhez: nézd meg, mit rejt a konzerv

Tej van a kókuszban?

Ha vettünk már egész kókuszdiót, és keserves kínok közt felnyitottuk, akkor valószínűleg kóstoltuk a benne lévő, átlátszó és vizes folyadékot. Megtévesztő módon ezt nem kókusztejnek, hanem kókuszvíznek hívják és semmi köze a konzervhez.

Abban ugyanis a kókusz húsa található, vízzel krémesítve. Ettől lesz ilyen gazdag állagú, és nem folyós, mint a megivásra szánt tej.

Amikor kinyitjuk a konzervet, általában találkozhatunk egy krémes, sűrű réteggel. Ezt a zsírosabb részt kókusztejszínnek hívják, és külön is használhatjuk ételekben. Ebben az esetben több folyadékkal kell majd hígítanunk, ha nem akarjuk, hogy túl sűrű legyen a kész fogás.

Persze fel is rázhatjuk használat előtt a konzervet, így egyenletesen sűrű kókusztejet kapunk, a „tejszín” elkeveredik a „tejjel”.

Láthatjuk tehát, hogy a három különböző kókusztej mind más és más. De mikor, melyiket érdemes használni?

Melyik mire jó?

A kókusz termését hagyjuk meg különlegességnek: ritka is, feltörése is nehéz, és a belőle kinyerhető kókusztej kevés, és főzésre alkalmatlan. Tehetjük azonban turmixokba, smoothieba, ha nagyon különlegessé akarjuk tenni őket.

A dobozos növényi tejeket (italokat) használjuk elsősorban laktózmentes vagy vegán süteményekhez, italokhoz, kávékhoz és más desszertekhez.

A sűrű, gazdag konzervből pedig készítsünk curryket, krémlevest és mindenféle izgalmas ragut. A legfontosabb, hogy olyat keressünk, ami nincs előre édesítve:

Szintén kerüljük, a „light” kókusztejet is, ez ugyanis alacsonyabb zsírtartalommal rendelkezik. Az így elveszett krémességet pedig általában állagjavító szerekkel próbálják visszanyerni a gyártók. Maradjunk inkább a jól bevált, zsíros verziónál, az ételeink is finomabbak lesznek tőle.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


A kamrák gyakori tagjai a konzervek, ismerjük meg őket:

Forrásunk volt

Címlapról ajánljuk

További cikkek