Elegük van a vevőknek, követelik vissza a hús-vér kasszásokat

Úgy tűnik, míg sok helyen egyértelműen növekszik, van, ahol vevői kérésre (!) csökken az önkiszolgáló kasszák száma az áruházakban. De miért?

28 egységéből 26-ban visszavezeti a "sima" kasszákat a Booths észak-angol szupermarketlánc, mert a vevők panaszodnak az önkiszolgáló kasszákra.

Elegük van a vevőknek, követelik vissza a hús-vér kasszásokat

A Booths az első élelmiszerlánc az Egyesült Királyságban, ahol a nemzetközi trendekkel szemben pont hogy csökken az önkiszolgáló kasszák száma, és nem növekszik.

Úgy véljük, hogy kasszás kollegáink sokkal kellemesebb vásárlói élményt nyújtanak, ezért úgy döntöttünk, legtöbb egységünkben kivonjuk a forgalomból az önkiszolgáló pénztárakat.

- nyilatkozta a cég vezetősége.

De mi a baj az önkiszolgáló kasszákkal?

Hozzátette, hogy vevőik rendszeresen panaszkodtak rá, hogy az önkiszolgáló opció sokszor lassú, megbízhatatlan, és túlzottan rideg, személytelen, valamint hogy hiányolják az emberi kommunikáció lehetőségét.

Szintén gyakori panasz, hogy a gyümölcsök/zöldségek mérésekor a vevők nem mindig tudják, pontosan milyen fajta almát, paradicsomot stb. vásároltak, sokuk pedig nehézkesnek véli, hogy a szeszes italoknál minden alkalommal oda kell hívni egy alkalmazottat, hogy ellenőrizze, elmúltunk-e 18 évesek.

Sok vevő szereti, hogy válthat pár szót a kasszással

Az önkiszolgáló kasszák ötlete egyébként az ATM automatákkal kezdődött a '60-as években, melyek nyomán a "rendes" kasszás fizetés helyett sorra jelentek meg a gépek az áruházakban, mára pedig teljesen kezdik kiszorítani az emberi munkaerőt.

Ti mit gondoltok? Az automaták térhódítása minden szektorban megállíthatatlan, és a hús-vér munkaerő teljes eltűnése felé tartunk? Vagy épp ellenkezőleg, az emberi szó szükségessége egy olyan tényező, melyet a vevők mindig igényelni fognak?

Forrásunk volt.


Még több a vásárlásról:

Ajánlott videó

Legújabb receptek

Kovászos uborka hagyományosan

A kovászos uborka az a savanyúság, amelyet nyáron majdnem minden magyar család hűtőjében megtalálunk, méghozzá egy jó nagy befőttes üveggel. Jól behűtve akár magában is frissítő ...

Citromfagyi

Mindösszesen 5 alapanyag és pár óra pihentetés szükséges hozzá, hogy elkészítsétek a szezon legfinomabb citromfagylaltját. Nem kell se fagylaltgép, se extra alapanyagok: dobjuk össze 10 ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Kovászos uborka egyszerűen

Túlmisztifikált receptek helyett a 96 éves Dédimama receptje. Tanyán született, ott nőtt föl, sok hasznos  praktikát hozott magával. Sokszor készítettük már, de legfinomabb akkor ...

Egyszerű tökfőzelék

Van, aki tejjel, van, aki csontlével, megint mások kovászos uborka levével készítik - mi így szeretjük, egy kis fűszerpaprikával és sok sok kaporral.

Legegyszerűbb meggyes kevert

Amikor gyors és finom sütire vágyunk, tökéletes választás. Nem csak meggyel, hanem bármilyen gyümölccsel, de akár csokival vagy magokkal, illetve ezek keverésével is elkészíthető.