Karfiol: színeket a tányérra!

Színesen szebb a világ, és a zöldségek is. Ezt megelőző cikkünkben a színes burgonyákról írtunk, most következzenek szintén színes társaik, a karfiolok!

Tök jó vega finomságok >>

Amikor először találkoztam velük a piacon, kicsit idegenkedtem tőlük. Arra gondoltam, tuti valami génkezelt zöldségről van szó. Nem is éreztem, hogy adjak nekik egy esélyt, de érdekelt, hogy hogyan is születnek.

A burgonya sötét oldala >>

Angliából származnak, és több évtizedes növénynemesítéssel érték el ezt a szivárványszín hatást, amelyet a főzés, illetve sütés során sem veszítenek el. Olvastam egy cikket arról, hogy hogyan reagál lúgos, illetve savas hatásra. Érdekes dolgokat produkált például a borban főzésre. Színe a lilából csodálatos rózsaszínre változik.

Mindennapi köretünket... >>

Ízre nem különböznek hagyományos társaiktól, viszont remek tulajdonságuk, hogy egészségvédő hatásuk van. A narancssárga változatok például sokkal több béta-karotint tartalmaznak, amelyek rendkívül jó hatással vannak bőrünkre. A lilákban pedig anthocyanin van, amely a szív- és érrendszeri betegségekre megelőzésére kiváló.

Elfelejtett köretek, térj el a megszokottól! >>

Színeiket tekintve létezik belőlük fehér, sárga lila és zöld. De a zöld színt nem csak növénymutációval érhetik el, gondoljunk csak a pagodakarfiolra! A pagodakarfiol már a 16. században ismert volt, a brokkoli és a karfiol keresztezéséből hozták létre. Húsa lágy, íze pedig kissé a mogyoróra emlékeztet.

A rovat korábbi cikkeit itt olvashatjátok >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így lesz olyan finom a francia hagymaleves, mint az étteremben

A legtöbben azért szeretnek étterembe járni, mert valljuk be, akadnak olyan klasszikus ételek, amelyek egyszerűen finomabbak, ha egy vendéglátóhely konyháján készítik el őket. Ha valaha is ettél már hagyományos francia hagymalevest étteremben, akkor biztosan téged is megbabonázott a forró, karamellizált hagymákkal teli és olvasztott sajttal csábító leves. Szerencsére otthon is elkészítheted ezt a fantasztikus fogást. Mai Napi Tippünkből kiderül, miként!