Húsvét idén: ezek szerint a szempontok szerint válassz SONKÁT

A hírek szerint bőven lesz hagyományosan érlelt nyers, de gyorspácolt főtt sonka is az üzletekben. Az, hogy melyiket választjuk, csak rajtunk múlik.   

Éder Tamás, a Magyar Húsiparosok Szövetségének (Hússzövetség) elnöke szerint nem várható ellátási zavar a húsvéti füstölt húskészítmények piacán, az ágazati vállalatok széles kínálattal készülnek - írja a Pénzcentrum.

Úgy tűnik, járvány ide vagy oda, a tojás mellett a sonkával sem lesz gond idén, már ami a készleteket illeti. Más kérdés, maga az ünneplés mennyiben lesz más így, hogy elmaradnak a nagyobb összejövetelek, és hogy mennyire fogunk boltokba rohangálni, csak hogy megadjuk a módját az evésnek.

Mi senkit sem buzdítanánk őrült vásárlásokra, viszont ha már kimegyünk (vagy ha online rendelünk), akár húsvéti sonkát is simán beszerezhetünk.

Hogy mire figyeljünk?

A nyers sonkák esetében a "nyers sonka", a hőkezelt sonkák esetében "főtt sonka" vagy "sült sonka" alapmegnevezést olvashatjuk.

Fontos, hogy hagyományos pácolássalvagy gyorspácolással készült-e a termék. Utóbbi esetben ugyanis a páclé injektálással és/vagy vákuum segítségével jut a húsba, így a termék gyorsabban előállítható, de a minősége és az ára sem annyira magas. A hagyományosan pácolt sonkák ebből következően drágábbak.

"Füstölt" vagy "füstölt ízű" feliratok között is érdemes különbséget tenni, a füstölés fával történő természetes folyamat, míg a füstölt ízhatást "csupán" injektálással érik el.

Fontos, hogy a termék csak akkor engedjen levet, ha benyomjuk, de ne legyen száraz és kemény sem.

A nyers füstölt sonkát nem, míg a főtt füstölt termékeket érdemes hűtőben tárolni. Utóbbit már nem kell főzni fogyasztás előtt.

A Lidlben idén például 13-féle sonka lesz elérhető, az árak pedig 999 és 3790 forint között mozognak majd.

Ezeket láttad?

Ezeket olvastad már?

Címlapról ajánljuk

További cikkek