Így készíthetsz könnyen tökéletes hortobágyi palacsintát

A hortobágyi palacsinta magyarok millióinak kedvence, mégis sokan vannak, akik nem kezdenek bele otthon elkészíteni ezt a klasszikus, csodás főételt. Mutatunk egy receptet, amivel garantáltan gyerekjáték lesz az elkészítése!

A hortobágyi palacsinta a hétvégi ebédek tökéletes főfogása. Bár számos étteremben előételként kínálják, a húsos-szaftos-palacsintatésztás fogás önmagában is elég laktató, és bár tipikusan ez az a recept, amire kicsit több időt kell szánni a főzést illetően, megéri a fáradságot.

Érdekesség, hogy a hortobágyi palacsinta nem is olyan régi étel, ráadásul aligha van köze az alföldi síksághoz. Az ételt egy magyar szakács alkotta meg az 1958-as brüsszeli világkiállításra (habár hasonló receptet egy 1930-as könyvben is találtak már), az eredeti recept pedig valójában borjúhússal készül.

Mi most egy egyszerűbb és gyorsabb, csirkecombos változatot hoztunk nektek, amely tuti siker lesz még annak is, aki élete első hortobágyiját készíti!

Mi kell a húsos töltelékhez?

500 g csirke felsőcomb, 2 evőkanál kacsazsír, 2 db vöröshagyma, 2 db paprika, 10 db koktélparadicsom, 3 gerezd fokhagyma, 2 teáskanál fűszerpaprika, ízlés szerint só és fehérbors, 2 evőkanál tejföl, 1 evőkanál finomliszt

A palacsintához készíts elő 2 db tojást, 10 evőkanál finomlisztet, 6 dl tejet és 1 kávéskanál sót

A töltelék

A felhevített kacsazsírba helyezzük bele a csirkecombokat, sózzuk meg, majd süssük át mindkét oldalát, hogy egy ízletes pörzsanyag képződhessen. Miután megsültek, vegyük ki őket, és tegyük bele a serpenyőbe az apróra vágott hagymát és paprikát, amit pirítsunk le üvegesre.

Húzzuk félre, adjuk hozzá a zúzott fokhagymát és a fűszerpaprikát, kavarjuk el. Ezután mehet bele a hámozott koktélparadicsom, a megsült hús, végül öntsük fel annyi vízzel, hogy ellepje. Sózzuk, borsozzuk ízlés szerint. Fedő alatt főzzük takarékon 1 órát, hogy szépen megpuhulhasson a hús. Ha elfőne a leve, vagy kevésnek találnánk, pótoljuk.

Amikor megfőttek a csirkecombok, vegyük ki őket, és szedjük le a húst a csontokról. Figyeljünk rá, hogy a porcos rész ne kerüljön bele. Vágjuk fel apróra. A szószt tejfölös habarással sűrítsük be, hőkiegyenlítéssel. Miután kiforrta magát, botmixerrel és/vagy passzírozással varázsoljuk simává.

Tegyünk annyi szószt a felvágott húshoz, hogy szaftos legyen, de formázható állagú.

A palacsinta

Amíg fő a csirkepaprikás, verjük fel a tojást egy csipet sóval, adjuk hozzá a lisztet, amit kezdjünk el kikeverni. Fokozatosan adagoljuk hozzá a tejet, hogy csomómentes állaga legyen. Hagyjuk pihenni negyed órát. Ha sűrű lett az állaga, hígítsuk fel egy kevés tejjel.

A hortobágyi palacsinta teljes receptjét itt nézheted meg! (Fotó: Simon Gábor, Nosalty)

Forró, enyhén olajos palacsintasütőben süssük ki őket. Ebből a mennyiségből nagyjából 10 palacsinta jön ki. Egy evőkanálnyi tölteléket helyezzünk a palacsinta aljára, hajtsuk be mindkét oldalát, majd göngyöljük fel. Öntsük le a szaftjával a palacsintákat, friss tejföllel tálaljuk.
Amennyiben kihűltek a palacsinták, sütőben melegítsük át őket.

A hortobágyi palacsinta teljes receptjét itt nézheted meg! Mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!

Szívesen főznél együtt Steiner Kristóffal, Sztarenki Dórival, Fancsikai Eszterrel vagy éppen Sass Danival? Most itt a lehetőség, a Nosalty és a Knorr közös Élményfőzésein ugyanis élőben főzhetsz együtt a sztárokkal, ráadásul még otthonról sem kell kimozdulnod, online csatlakozhatsz!

Az Élményfőzésről itt tudhatsz meg többet!

Recept, fotók és videó: Simon Gábor


Készítsd el ezeket a különleges finomságokat is:

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek