A hét szakácsa: Iceflower

A hét szakácsa rovatunkban hetente egy-egy szakácstársatokat ismerhetitek meg közelebbről. Fogadjátok szeretettel a NoSalty e heti főszakácsát, Iceflowert!

Az elmúlt két évtized során egyre nagyobb gyakorlatot sikerült szereznem a konyhai ténykedésben, hiszen fiatal kezdő háziasszonyként én sem voltam azonnal profi. Középiskolás koromtól kezdve nagyon sok mindent tanultam anyukámtól a konyhában, és a családunk szájíze szerint kezdtem el otthon főzni. Ez később kiegészült azzal, amit a párom édesanyjától is megtanultam, náluk ugyanis voltak olyan újdonságok és ételek, amiket mi nem készítettünk, így nem ismertem korábban.

Így a két konyha ötvözéséből született meg a sajátom, melyben nagyon fontos szempontoknak tartom a tisztaságot, a rendet, az egészséges és természetes alapanyagokat és az újdonságok kipróbálását is.

Szerencsére kertes családi házban élünk, így tavasztól őszig felhasználhatom a saját zöldségeinket és gyümölcseinket a konyhában. Az utóbbi 4-5 évben pedig igyekeztem kitanulni a befőzés és tartósítás fortélyait is, ma már egyre több mindent sikerül elraktároznom a téli hónapokra is.

Kis családom, a párom és a kisiskolás fiam mindig a segítségemre vannak ilyenkor, de igazából máskor is szívesen sündörögnek körülöttem a konyhában. A kisfiam már óvodás korában velem együtt gyúrta az almás pite tésztáját, a muffinsütésnél is örömmel segédkezik, de a vasárnapi ebéd készítéséből is sokszor kiveszi a részét. Répát pucol, paníroz, keverget, bármit ügyesen elvégez, amit rábízok menet közben, így sokszor együtt főzünk.

Büszke vagyok a páromra is, hiszen amikor úgy hozta a sors, hogy nekem külföldi munkalehetőségem adódott, és pár hónapra ketten maradtak itthon a fiammal, akkor csodásan helytállt, és a receptjeimből minden nap meleg ételt varázsolt kettőjüknek az asztalra. Persze napi Skype-kapcsolatban voltunk, és jöttek különböző kérdések egy-egy recepttel kapcsolatban, de megbeszéltük, aztán sikerült elkészítenie olyan ételeket is, amiket még sosem főzött. Volt ilyenkor, hogy reggel s.o.s. sms-re ébredtem, hogy hány percig kell főzni a lágy tojást vagy épp a virslit, és már küldtem is választ, nehogy keményre főzzék azt a tojást.

Az utóbbi években egyre többször főzünk a szabadban is. A kerti grillezések és a bográcsozások során is közösen készítünk mindent, a fiúk besegítenek nekem. Persze a végén együtt élvezzük a végeredményt. Egyedül a bonyolultabb sütemények vagy torták készítésében maradok magamra a konyhában, de azokkal szeretek egyedül bíbelődni. Olyan típus vagyok, aki ügyel a részletekre, és igyekszik mindig tökéleteset, na meg persze finomat alkotni.

A rovat korábbi cikkeit itt olvashatod >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így lesz olyan finom a francia hagymaleves, mint az étteremben

A legtöbben azért szeretnek étterembe járni, mert valljuk be, akadnak olyan klasszikus ételek, amelyek egyszerűen finomabbak, ha egy vendéglátóhely konyháján készítik el őket. Ha valaha is ettél már hagyományos francia hagymalevest étteremben, akkor biztosan téged is megbabonázott a forró, karamellizált hagymákkal teli és olvasztott sajttal csábító leves. Szerencsére otthon is elkészítheted ezt a fantasztikus fogást. Mai Napi Tippünkből kiderül, miként!