Ecet, a háztartás lelke

Savanyításhoz, fertőtlenítéshez, salátaöntetek készítéséhez elengedhetetlen segítőnk az ecet. Számos fajtája létezik, nyáron pedig egyébként is főszerepet kap. De mibe mennyit tegyünk és melyik ecetet válasszuk? Sárdi Dani most is segít!

Ecet mindig legyen otthon. Nélküle nem tudunk savanyítani, bio módon vízkőteleníteni, befőttesüveget fertőtleníteni, salátönteteket készíteni. No, de milyen ecet legyen otthon? Mindenképpen legyen 10%-os, ez higítva salátára is jó, egy az egyben pedig alkalmas a fent említett takarítási, fertőtlenítési feladatok ellátására.

Viszont ha többféle ecetet tartunk, akkor pont erre a 10%-osra nem lesz sükségünk, mert takarítani jobban használható a 20%-os, enni pedig finomabbak a mindenféle borecetek, almaecetek, balzsamecetek és ezek ízesített, öregített, színes és színtelen verziói. Szerintem az optimális állapot a következő: fehérborecet, almaecet és balzsamecet. Ha ez a háromféle van otthon, akkor tényleg tudunk változatosan savanyítani.

A magyaros, cukros salátöntetekhez a borecet jó lesz, az almaecet, különösen, ha jófajta, akár magában is isteni egy kis besózott hagymára öntve; az olaszos, franciás salátákhoz pedig a balzsamecet lesz hasznunkra. Az ecettel óvatosan bánjunk, cseppekben mérjük. Ha csak keveset adunk valamihez, észre sem fogják venni, hogy van benne, mégis teltebb lesz az íze.

Uborkasaláta recept

Ez egy nagyon fontos recept, apósomról maradt rám, egyszerű, de nagyszerű. Csak eső utáni dagi, de még nem túlzottan felmagzott, vékonyhéjú, kerti uborkából lehet készíteni az eredetit.

Hozzávalók: uborka, fokhagyma, ecet, cukor, só, bors, paprika, ízlés szerint tejföl

Elkészítés

  1. Gyaluljuk le jó vékonyra az uborkát. Sózzuk be alaposan és hagyjuk állni egy fél órát.
  2. Csavarjuk ki, vágjunk apróra 5-6 gerezd fokhagymát, keverjük az uborka közé.
  3. Készítsük el az öntetet, 10%-os ecet, víz és cukor felhasználásával, só elvileg elegendő, ami kicsavarás után maradt. Öntsük fel az uborkát, és hagyjuk fél órát állni. Tálaláskor a tetejét borsozzuk, paprikázzuk, egy kis tejfölt is tehetünk rá. Mindenhez isteni.

Uborkasaláta receptek itt >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Édes és sós gofrireceptek

Egy gyümölccsel, édes krémmel vagy csak fagyival tálalt édes gofrinak senki sem tud nemet mondani, sőt, sós gofritársai sem maradnak szégyenben, ha a kedvencekről van szó.

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?