6 budai bruncholó, ahol kipihenheted a vendégjárást két ünnep közt

A brunch az új vacsora, avagy reggel/délelőtt/kora délután is ugyanolyan jókat lehet beszélgetni és enni, mint sötétedés után!

December végén és januárban szerencsére jobban megy a lazítás: először nehéz visszavenni a tempóból, de a családdal és a barátokkal egészen könnyen beletanulunk. Az ünnepi készültség után viszont nagyon jól tud esni, amikor végre nem mi állunk a konyhában, hanem egy kicsit elkényeztetnek minket. Brunchra, reggelire adunk most tippeket a fővárosból, a budai oldalra fókuszálva. Gyakorlottaknak, a brunchra még csak most rácsodálkozóknak, tervezetten vagy spontán.

Villa Bagatelle

Bundáskenyerük és a tojásételek kihagyhatatlanok / Fotó: Facebook

Amikor a Villa Bagatelle-ben már Eggs Benedict készült, akkor még sehol sem volt a város villásreggelik terén… sőt, kifejezetten furcsán néztek az emberek az úri huncutságra. Ami azóta kedvelt alkalommá vált és hétköznapi luxusként tekintünk rá. A mesebeli budai villaépület minden gesztusa az életigenlésről, az esztétikum és a gasztronómia szeretetéről árulkodik. Tényleg olyan, mintha egy brit romkomban szerepelnénk, pedig brunchra jöttünk.

Bundáskenyerük és a tojásételek kihagyhatatlanok, de a kíméletesebb változatokat sem lazázzák el. Nekünk valamiért a helyszín a teát kívánja meg a reggeli mellé.

Vietnámigulyás.hu HK

Hétvégén 09:00-től lehet bruncholni menni hozzájuk / Fotó: Facebook

Bármilyen tematikáról beszélünk, mindig akad olyan étterem, ételbár, bisztró, ami nem töri magát, hogy mindenképp az aktuális trendeket kövesse, hanem inkább partizánként tör előre. Huszár Krisztián és Mogyorósi Gábor a Vietnámigulyásban olyan fantasztikus reggeliket készít, amelyek köszönőviszonyban sincsenek az általános budapesti kínálattal.

Hétvégén 09:00-től lehet bruncholni menni hozzájuk, hogy megkóstolhassuk a különlegességeket: a tejbegrízt, a tökéletes tojást, Krisztián kojiban érlelt sonkáját bosnyák lepénnyel.

Törökméz

Tojásos fogásokban nagyon a topon vannak / Fotó: Facebook

2015 óta beszélünk a Törökmézről, ami egy megbízható, nagyon jól összetett brunchos hely a Margit utcában. Tudatosabb, könnyű reggelire épp úgy be lehet térni, mint egy napkezdő kalóriabombára. Tojásos fogásokban nagyon a topon vannak, modern, de mégis múltat idéző bundás kenyeret sütnek és sütemények terén sem lehet zavarba hozni őket. Sok a törzsvendégük, akik hétről hétre itt ünneplik, hogy vége a munkahétnek.

Az italkínálat is dús, egy smoothie, turmix mindenképp kerüljön a reggeliasztalra!

ODA

Ne vegyük olyan szigorúan azt a reggelit / Fotó: Facebook

A néhai Czakó Kert helyén találjuk az ODÁ-t, ahol hétköznap 08:00-11:30-ig ér a reggeli, de a hétvégéken 13:00-ig sütik a kimcsis-grillsajtos szendót, az igazi belga típusú waffelt fagyival és sóskaramellel, kenik a gorgonzolás-sültpaprikás-fenyőmagos focacciaszendvicset. Az elmúlt idők legjobb rántottáját is náluk ettük: a könnyed reggeli elegáns köntöst kapott a Czakó utcai udvarnyi hedonizmus közepette.

Ha valamiért később térünk be, akkor már adott az IDE római pizzája és az epres-limoncellós tiramisú, a Buja Disznók lecsókolbásza és a 101 Bistro ramenjei is. Ne vegyük olyan szigorúan azt a reggelit!

Greenhabit

A zabpalacsintáikért sokan járnak / Fotó: Facebook

A Greenhabitben minden nap, délig bezárólag mutatják meg, hogy van élet a nagy sok liszttel és finomított cukorral készülő reggelik mellett is. Kíméletesen, de az ízekből mit sem veszítve! A zabpalacsintáikért sokan járnak, hiszen saját készítésű „nutellájuk” jár hozzá, ami simán übereli az eredeti pálmaolajos olasz mogyorókrémet. Az avo toastjukhoz mi mindig adunk még egy sous-vide tojást és, ha éppen plusz proteinre vágynánk, egy kis ropogós bacont is.

Extra ajánlat a faszénnel készülő fekete latte, de egy hűs kókuszvízzel is le lehet öblíteni a jól átgondolt, okos makrotápanyagokkal pakolt reggeliket.

Caphe by Hai Nam

Egy nyugodt kis szpot a nyüzsgő XI. kerületben / Fotó: Facebook

A híres újbudai vietnami ételbárban legutóbb Angelina Jolie is jót levesezett, a Caphe pedig a családi vállalkozás része a Bartók Béla úton. Egy nyugodt kis szpot a nyüzsgő XI. kerületben, remek kávéval és süteményekkel, valamint az átlagostól eltérő reggelikkel. Az ázsiai ihletés megjelenik a napkezdő fogásokban is, legyen szó valami tojásosról vagy éppen bánh mi szendvicsről.

Minden friss és ropogós, akár délelőtt is kérhetjük a kurkumás golden latte után a mimosát is. Mi az ablaknál ülünk a legszívesebben, de akár odafent, a galérián is szívesen megbújunk.

Címlapkép: Facebook

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több hely, amit szívesen ajánlunk bármilyen alkalomra:

Ajánlott videó

Legújabb receptek

Kovászos uborka hagyományosan

A kovászos uborka az a savanyúság, amelyet nyáron majdnem minden magyar család hűtőjében megtalálunk, méghozzá egy jó nagy befőttes üveggel. Jól behűtve akár magában is frissítő ...

Citromfagyi

Mindösszesen 5 alapanyag és pár óra pihentetés szükséges hozzá, hogy elkészítsétek a szezon legfinomabb citromfagylaltját. Nem kell se fagylaltgép, se extra alapanyagok: dobjuk össze 10 ...

Címlapról ajánljuk

Érkezik a Dupla Adag első része — Így készül vasban...

Legújabb videósorozatunk első részében egy igazi klasszikus kerül a fazékba: chili con carne – méghozzá kétféleképpen. Dupla Adag című sorozatunkban megmutatjuk, hogyan készül el a hagyományos, húsos verzió, és azt is, hogyan lesz a húsmentes változat ugyanolyan laktató, ízletes és tápláló. Mindeközben megosztjuk veletek a legjobb tippeket, hogyan teheted a vegetáriánus chilit vasban gazdaggá, és azt is eláruljuk, milyen egyszerű trükkökkel segítheted a vas felszívódását. Ha kíváncsi vagy, hogyan lehet egy receptből két szuper fogás, maradj velünk!

Hirdetés

Kisokos fagyizáshoz – Így különböztesd meg a kamut az igazitól

Mióta az eszemet tudom, hiszek benne, hogy a legjobb dolog a nyárban, hogy minden sétába belefér egy fagyizás. Az egyik kedvenc édességem, és bár szívesen kísérletezek új, és izgalmas ízekkel, egyszer például megkóstoltam a kaliforniai paprika sorbet-t, isteni volt, azért még mindig az alapízek a kedvenceim. Amik egyébként annak is fokmérői, hogy adott helyen tudnak-e fagyit készíteni vagy sem. Annak érdekében, hogy titeket se lehessen zavarba hozni a fagyipultnál, most sorra vesszük az igazán jó fagyi ismérveit. Kajatények sorozatunk legújabb állomása következik.

Kormos Lili

További cikkek

Top Receptek

Kovászos uborka egyszerűen

Túlmisztifikált receptek helyett a 96 éves Dédimama receptje. Tanyán született, ott nőtt föl, sok hasznos  praktikát hozott magával. Sokszor készítettük már, de legfinomabb akkor ...

Egyszerű tökfőzelék

Van, aki tejjel, van, aki csontlével, megint mások kovászos uborka levével készítik - mi így szeretjük, egy kis fűszerpaprikával és sok sok kaporral.

Eredeti görög saláta

Régóta kerestem az igazi, valódi görög saláta receptjét, mert ahány helyen ettem eddig, pont annyiféle módon volt elkészítve. Most találtam egy receptet, ami gyanús volt, és görög ...