Uborkának a hűtőben a helye? Csak lassan a testtel!

Hazaérsz a bevásárlásból, és bedobod az uborkát a hűtőbe a többi zöldséggel? Nos, több ponton is tévedsz. Egyrészt az uborka nem zöldség, másrészt a helye sem a hűtőben van.

Biztos, ami biztos, te is minden friss zöldséget/gyümölcsöt beteszel a hűtőbe? Nos, vannak olyan ételek, amik esetében ez a lépés nemhogy jót nem tesz, hanem épp ellenkezőleg, megrövidíti az élettartamukat, ha a hűtőbe teszed őket. Hogy egy meglepőt mondjunk: az uborkát a hűtőben tartani a szakértők szerint hülyeség!

Uborka a hűtőben? Csak lassan a testtel

Ha van olyan gyümölcs – igen, technikailag a paradicsomhoz hasonlóan az uborka is gyümölcs, de erről bővebben lentebb -, amiről azt gondolnánk, hogy a hűtőben a helye, az az uborka, de akárcsak a banán esetében, jobb, ha kint hagyod a konyhapulton, mert így tovább marad friss. Hogy miért?

A College of Agricultural and Environmental Sciences szerint, ha az uborka három napnál hosszabb ideig van 10 fok alatti közegben, akkor fagyási sérülések keletkezhetnek rajta, amitől vizes lesz, és gyorsabban megromlik.

Azonban a pulton sem szabad akárhol tartani, ugyanis az uborka nagyon érzékeny az etilénre, egy olyan természetes gázra, amely bizonyos élelmiszerek gyors éréséhez (és végül romlásához) vezet. Ezért figyelj arra, hogy külön tárold az uborkát a banántól, a paradicsomtól és a sárgadinnyétől, amelyek mindegyike etiléntermelő.

Az uborka gyümölcs?!

Technikailag, még precízebben mondva, botanikai értelemben igen. A botanikai gyümölcsnek ugyanis legalább egy magja van, tehát ezzel szaporodik, és a növény virágából nő ki – az uborka esetében pedig mindkét feltételt ki lehet pipálni. Szóval, ha legközelebb uborkát reggelizel, tudd, hogy bizonyos értelemben gyümölcsöt eszel.  

Forrásunk volt.


Ezek a trükkök is hasznosak lehetnek:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

7 imádnivaló teraszos hely Budapesten, ahol jót is ehetünk

Egyre inkább kikívánkozunk a négy fal közül. Ha szeretnétek a szabad ég – vagy épp egy napernyő – alatt lazulni, annyi sok jó lehetőség van a fővárosban! Ajánlunk helyet a pesti flaszteren, a budai és a pesti Duna-parton is, hiszen a terasz is sokféle lehet a csupazöld kerthelyiségtől a belvárosi kiülős helyekig. Teraszra fel!

Nosalty

További cikkek

Így készítsd el otthon a kínai kifőzdék gyöngyszemét, a gong...

Szégyen, nem szégyen, időnként mindannyian betérünk egy-egy ázsiai büfébe, hogy gyors komfortkaja gyanánt vegyünk egy kis adag csirkét rizzsel. Persze mindenkinek más a kedvence: ki a szezámos csirke, ki az édes-savanyú rajongója, vannak tofu- és bambuszrügyfanok, és ott vannak az olyan mindig megbízhatóan egyforma fogások, mint a mogyorós csirke, azaz a gong bao. Na, most azt mutatjuk meg, hogyan készíthetitek el házilag, autentikus módon!