4 tévhit az ételmaradékokkal kapcsolatban, aminek ne dőlj be

Pont megfelelő adag ételt készíteni még a leggyakorlottabb szakácsoknak sem mindig sikerül, emiatt gyakran ránk marad a maradék, amit általában elcsomagolunk. De mégis hogyan fogyaszthatjuk ezeket, hogy semmi baj ne legyen? Eloszlatjuk a tévhiteket!

Bármennyire is kiszámoljuk az adagokat, néha előfordul, hogy marad a főztünkből. Sokan nem szeretnek maradékot enni, mert félnek az esetleges betegségektől, pedig ha betartunk néhány szabályt, akkor bátran fogyaszthatjuk őket.

4 tévhit az ételmaradékokkal kapcsolatban, aminek ne dőlj be!

A maradékot hidegen is megehetjük

Sajnos ez az egyik legnagyobb tévhit. Mindenképpen érdemes megmelegíteni az ételeket, hiszen az esetleges veszélyes kórokozók elpusztításához minimum 74 Celsius-fok szükséges. Ezt egy ételhőmérővel tudjuk a legjobban leellenőrizni.

A fagyasztás megöli a kórokozókat

Az igaz, hogy a fagyasztás lelassítja a baktériumok stb. szaporodását, de nem öli meg őket. Ha le szeretnénk fagyasztani a maradékot, amit már egyszer kihűtöttünk, érdemes először felmelegíteni, hogy eltávozzanak belőle az esetleges kórokozók, majd utána a fagyasztóba tenni.  

A mikrózás segít a kórokozók elpusztításában

A mikrohullámú sütő kintről befelé haladva melegíti át újra az ételeket, de így bizonyos részek hidegek maradhatnak, és ott a baktériumok, gombák stb. tovább szaporodhatnak. Ezért érdemesebb inkább lábasban vagy sütőben újramelegíteni az ételeinket.

Ha nem rossz az illata, megehetjük

Sokan azt gondolják, hogy a maradék biztonsággal fogyasztható, amíg jó az illata. Pedig ez egy hatalmas butaság, hiszen az ételben lévő kórokozókat nem látjuk, nincs se ízük, se szaguk. Ezért ha 3 nap alatt nem fogyott el az adott étel, akkor fagyasszuk le, vagy dobjuk ki. Semmiképp ne együk meg!


Receptek, ha megmentenéd a maradékot:

Forrásunk volt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek