Az Agrárminisztérium társadalmi vitára bocsátotta a Magyar Élelmiszerkönyv tejtermékekről szóló előírásának módosítását. A változtatások között több, a tejtermékek megnevezésére vonatkozó szabály léphet életbe, ami a vásárlók tájékoztatását segítené.

A kormány honlapján elérhető javasolt változtatások között szerepel például a kecskesajt és a tejalapú italok megnevezésére vonatkozó szabályok.
A kecskesajt megnevezés csak akkor lesz használható, ha a termék 100 százalékban kecsketejből készült, míg a tejalapú italok esetében a víz hozzáadásával készült, 70%-nál kisebb tejtartalmú termékeknél nem használhatják a tej szót a megnevezésükben.
A javaslat több, a vásárlók számára pozitív változtatást is tartalmaz:
- A „félzsíros tej” elnevezést csak a 2,8%-os zsírtartalmú tej viselheti.
- A tejföl, túró és túrósajt előállítása során élelmiszer-adalékanyagokat nem lehet használni.
- Az ízesített tejek, így a kakaós és karamellás tej esetében tilos lesz a színezékek használata.
- A laktózmentes tejtermékek címkézése is szigorodik: a maradék laktóztartalmat a termékeken „laktóztartalom < 0,1 g/100 g” formában kell feltüntetni.
Még több friss cikk: