Egy meglepő összetevőtől lesz bársonyosan krémes a levesed

A majonéz sokoldalúbb alapanyag annál, hogy csak a sült krumplit tunkold bele! Napi Tippünkben eláruljuk, hogyan teheted még krémesebbé a melengető leveseidet vele.

Csokoládétorta, grill sajt, sült csirke – hogy mi a közös bennük? Mindegyiket új szintre emeli, ha majonézt adsz hozzá! A felsorolásból pedig a levesek sem maradhatnak ki! Legyen szó sima levesről vagy krémlevesről, ezután ne hagyd ki belőlük a majonézt. Mutatjuk, mit kell tudnod ehhez.

Egy meglepő összetevőtől lesz bársonyosan krémes a levesed

Finomabb lesz tőle a leves és könnyű vele dolgozni

Talán elsőre bizarrnak hangzik, de majonéz hozzáadása bármilyen leveshez nagyon is logikus lépés. Egyrészt a majonéz zsírt és ezáltal ízt ad az ételekhez.

Ugyanakkor a majonéz javítja a végső textúrát, valamint testességet és bársonyos gazdagságot biztosít, ami elengedhetetlen egy krémlevesnél.

Ez azt jelenti, hogy bár használhatsz olyan összetevőket, mint a tejszín vagy a joghurt, hogy sűrűbb és zamatosabb levest kapj, ám a majonéz egy tejmentes alternatíva, amely egy lépéssel tovább megy. Mivel a majonéz, a tojássárgája, olaj és sav emulziója, valójában könnyebb a levesbe habverővel belekeverni a szétválás veszélye nélkül, feltéve, hogy megfelelően adagolod.

Hogy pontosan milyen receptekben vetheted be ezt a csodafegyvert?

Adja magát a krémesített/pürésített levesekben való használata, de a majonéz szintén jól működik a tojásos levesekben. Sőt, még akár az olyan húsleveseknek is adhat némi extra lendületet egy kisebb adag majonéz egyebek mellett, mint a minestrone vagy a ramen.

Ezt tartsd észben, ha majonézt adsz a levesedhez

Legyen boltban vásárolt vagy házi készítésű, bármilyen típusú majonéz megfelel a célnak. Ha érzed magadban a gourmet felfedező szellemet, kísérletezhetsz akár fűszeres majonézzel vagy más, különlegesebb fajtákkal is. A majonéz kiválasztás teljesen rád van bízva, ugyanakkor érdemes minél frissebb majonézt használni, mivel a régi üvegek, amelyek hónapokig a hűtőben pihentek, negatív hatással lehetnek az étel ízére és a textúrájára.

Mennyit érdemes belőle használni?

Az, hogy mennyi majonézt kell használni, az adag méretétől és a leves típusától függ. Például egy nagy adag brokkolikrémleveshez akár 240 gramm majonézre is szükség lehet, míg egy adag csirkés tésztaleveshez csak egy kanálnyira.

Az arányoktól függetlenül a legfontosabb, hogy tudatosan építsd bele az ételbe a hozzávalót.

Amire leginkább figyelni kell, hogy elkerüld a tojássárgája szétválását. Ennek megelőzése érdekében adj egy kis meleg levet a majonézhez egy tálban. Ezután a hígított majonézes keveréket lassan keverd a leveses fazékba, majd rövid ideig főzd össze őket. Ezután pedig csak élvezned kell, ahogy átmelegít és kellemesen eltölt a leves.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!

Forrásunk volt.


Konyhai tippek, amelyeket végy elő a konyhában:

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Tavaszi quiche-receptek

A quiche sokak receptrepertoárjában nem szerepel, ami nagy kár, ugyanis a francia pite kény és kedv szerint alakítható, igazítható mind a szezonhoz, mind a különböző igényekhez is. Jöjjön most pár tavaszi csoda!

Nosalty

További cikkek