Így nem lesznek büdösek a szilikonból készült konyhai eszközeid

Napi Tippünk után soha többé nem kell a furcsa szagú szilikon eszközöket szagolgatnod.

A szilikonból készült konyhai kiegészítők nagyban megkönnyítik az életünket, hiszen kényelmes a használatuk, és könnyen tisztíthatóak. Az innovatív anyagnak azonban vannak árnyoldalai is. Te is tapasztalhattad már, hogy a szilikon néhány hét használat után büdösödni kezd, és hamar azon kaphatod magad, hogy elgondolkozol, lehet újat kellene venned ezekből az eszközökből.

Emiatt büdösek mosás után is a szilikon konyhai eszközeid

Egyes források a szilikon eszközök ecetes áztatását ajánlják, mások szerint szódabikarbónával kell bevonni vagy citrommal bedörzsölni. Ezek a módszerek azonban nem mindig hatékonyak. Ha már tarthatatlanul bebüdösödtek az eszközök, be kell gyújtani a sütőt. A szilikon ugyanis hajlamos az olajok és szagok megkötésére. Ez különösen igaz a szilikon sütőedényekre. A szilikonmolekulák kitágulnak, amikor hő hatásának teszik ki őket, ennek eredményeképpen magukba szívják az olajokat és szagokat, amik aztán lényegében csapdába esnek, ahogy a szilikon lehűl és összehúzódik. Ezért nem elég az ecetes fürdő.

Mielőtt azonban elkezded melegíteni a konyhai eszközeidet, ellenőrizd, hogy valóban szilikonnal van-e dolgod. Egyes termékek szilikon-gumi keverékéből állnak, másoknak lehetnek műanyag összetevői vagy fa fogantyúi. Ha a címkén nem találsz információt, ellenőrizd az összetételt a gyártó weboldalán.

Amennyiben 100% szilikon, akkor az alábbi technikával veheted fel a harcot a kellemetlen szagok ellen.

Állítsd be a sütő hőmérsékletét 120 és 175 Celsius fok közé. Miközben előmelegszik a sütő, mosd el a szagos eszközöket szappannal és vízzel - ügyelve arra, hogy kerüld az illóolajokat tartalmazó szappanokat és mosószereket. Az olajok beszivárognak a szilikonba, és súlyosbítják a problémát. (Rosszabb esetben még az ételnek is szappanos íze lesz.) Tedd a szilikon eszközöket egy tepsire, és 20 percre mehetnek be a sütőbe. Ne aggódj, ha fura szagok kezdenek el szállni a sütőből - ez annak a jele, hogy elpárolognak a szagmolekulák.

Miután lejárt a 20 perc, szaglászd meg az eszközöket, hogy érzed-e még a kellemetlen aromákat. Ha igen, akkor tedd vissza egy újabb körre, és 10-20 perc múlva ellenőrizd ismét. Általában egy óra elteltével minden szag távozik, de előfordulhat, hogy tovább tart a folyamat.

Amikor már nem érzel rajtuk semmit, hagyd kihűlni az eszközöket, mielőtt még egyszer alaposan elmosnád őket. Ha szeretnéd, adj a vízhez citromot vagy ecetet.

Sok szilikon tárgy, például a muffin- és egyéb formák úgy vannak kialakítva, hogy ellenálljanak a hőnek, de szerencsére a jégkockaforma miatt sem kell aggódnod, hogy megolvadna a sütőben. A szilikon jól tűri a hőt. Az ebből az anyagból készült legtöbb tárgy akár 200 vagy 260 fokos hőmérsékletet is kibír, így a nem magas hőmérsékletre szánt termékeknek is rendben kell lenniük. Mivel azonban a gyártók nem feltétlenül tesztelik, hogy reagál a hőre például egy jégkockaforma, érdemes óvatosnak lenned, és alacsonyabb hőmérsékleten betenni őket a sütőbe. Végső esetben ragaszkodj a gyártó által ajánlott tisztítási eljáráshoz.

Forrásunk volt.


Még több tipp itt olvasható:

Címlapról ajánljuk

További cikkek