A Pringles ikonikus, bajszos figuráját senkinek sem kell bemutatni, hiszen a jellegzetes csomagolásról már messziről felismerhető. Annak ellenére, hogy a chipsmárkát már az 1960-as években piacra dobták, a figura sokáig névtelen maradt. Bár a logó az évtizedek során nyolcszor is átalakult, a karakter mindig megőrizte helyét a csomagoláson.

2006-ban azonban váratlan fordulat történt: két főiskolai hallgató, Justin Shillock és Michael Wiseman egy hamis Wikipedia-oldalt hozott létre, amelyben azt állították, hogy a figura neve Julius Pringle. Meglepetésükre a gyártó nem cáfolta az információt, sőt, később magáévá is tette azt.
A történet érdekessége, hogy a név egy véletlen pillanat szüleménye volt. A két barát egy Pringles dobozt bontogatva nézte a Carolina Panthers meccsét, amikor Shillock felvetette, vajon hogy hívhatják a kabalafigurát. Wiseman rávágta: Julius Pringle – mivel éppen a csapat egyik játékosát, Julius Pepperst látták a képernyőn.
A név annyira megtetszett nekik, hogy rögtön kreáltak egy Wikipedia-oldalt, amelyet hosszú ideig nem módosítottak a szerkesztők, mivel Shillock korábbi hozzájárulásai miatt megbízható felhasználónak számított.
A félrevezető információt egy Facebook-oldallal is népszerűsítették, így a legenda gyorsan elterjedt.
A sors fintora, hogy ekkoriban a Pringles épp tulajdonosváltáson ment keresztül: a márka a Procter & Gamble-től a Kellogg’s-hoz került. Valószínűleg néhány új alkalmazott az interneten keresve próbálta kideríteni a figura nevét, és a Wikipedia szócikkben talált információt kész tényként kezelte. Azóta a Kellogg’s hivatalosan is magáénak vallja a nevet, és le is védette azt.
Még több érdekesség itt: