Hogyan égessünk 10 perc alatt 100 kalóriát?

Túl elfoglalt vagy a testmozgáshoz? A rohanó világban sokan érzik így, különösen, ha megpróbálják betartani azokat az edzésre vonatkozó irányelveket, amelyek a hét szinte minden napján legalább egy órányi mozgást javasolnak.

Szakértők azt tapasztalják, hogy a rövid edzések, például napi két-három 10 perces edzés is ugyanolyan hatékony lehet, mint a hosszabb, de könnyű edzések. A rövid edzéseknél a legfontosabb az intenzitás, az, hogy okosan és koncentráltan használd az idődet.

Hogyan növelheted az edzés intenzitását?

Próbáljon ki nagy hatású tevékenységeket, például a kocogást vagy futást. Ha nem szereted ezeket a mozgásformákat, akkor se aggódj, egyszerű gyakorlatokkal is alaposan megdolgoztathatod magad. Ha nem vagy edzett, akkor sem kell csüggedni, hiszen mindenki elkezdi valahogy, a fejlődés pedig mindig adja magát. Most olyan néhány perces edzésmintát mutatunk, amellyel számos izomcsoportot megmozgathatsz és az időtartamhoz képest elég sok kalóriát el is égethetsz. De azt se feledd, hogy az elégetett kalóriák száma sok tényezőn alapul, függ például az életkortól, a testsúlytól, a testösszetételtől, és az edzés intenzitásának szintjétől. Még valami nagyon fontos: a villámedzések előtt is alaposan be kell melegítened az izmaidat ahhoz, hogy elkerüld a sérüléseket.

Az edzés végén pedig ne hagyd ki a nyújtást!

Nemcsak kardióedzésekkel lehet kalóriát égetni

Az erőnléti gyakorlatok, ha köredzésként végezzük azokat, ugyancsak jó kalóriaégetők. Az alábbi edzésnél például minden gyakorlatot 30-60 másodpercig kell végezni. Fontos, hogy a gyakorlatok között ne tarts sok szünetet, egy idő után pedig próbáld szünet nélkül végigcsinálni a sorozatot. Ha ezeket így, egymás után elvégzed, vagy erőd szerint újabb körbe kezdesz, garantáltan aktívan égeted a kalóriákat. Ha nem ismerősek a gyakorlatok, keress rájuk az interneten, érdemes eleve videók között nézni ezeket. Akkor se ess kétségbe, ha a kezdő, félperces időintervallumok alatt csak néhány gyakorlat sikerül, hiszen a gyakorlat teszi a mestert!

Íme a köredzés elemei:

  • Guggolás
  • Bolgár kitörés
  • Széles guggolásban súlypontcsere
  • Fekvőtámasz
  • Fellépés (zsámolyra) karemeléssel
  • Térdelőtámaszból kirúgás hátra
  • Guggolás súllyal (palack víz is jó)
  • Deszka (Planking)

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!

Ezeket olvastad már?

Forrásunk volt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek