Legyen a lehető legízesebb a halászleved – Kövesd Árpi séftippjeit

Még szép, hogy karácsonyra is hozott pár konyai tippet Árpi, aki a halászlé főzését is úgy keni-vágja, mint minden mást a gasztro világában. Lessétek el, mit ajánl, hogy nálatok is a legízesebb hallé landolhasson a tányérokban!

Amikor eljön a karácsony, minden család választás elé kerül a halászlé ügyében. Rendeljük, sűrítménnyel gyorsítsuk, vagy főzzük rendesen, mindent magunk vágva, aprítva, rotyogtatva? Ha ez utóbbit választjuk, szegedi legyen, bajai netán balatoni? Súlyos kérdések ezek, amelyek akár komoly vitákat is szíthatnak. Mindezeket elkerülendő idén bízzuk másra a döntést és a receptet is – például Pikács Árpi séfre, aki saját családjának szegedi halászléreceptjét hozta el, főzte meg és magyarázta, hogy idén karácsonykor egy Nosalty-olvasó se maradjon ízes hallé nélkül.

Legyen a lehető legízesebb a halászleved – Kövesd Árpi séftippjeit

Árpi séftippjei a tökéletes szegedi halászléhez:

  • Ha tehetjük, használjunk egész halat a filé/patkó helyett, így több felhasználható részt, ergo, több ízt kapunk majd a hallében. Az egész halak feldolgozása persze nem sétagalopp: könnyítsük meg a saját dolgunkat, helyezzünk egy konyharuhát a hal alá, a csúszkálás és a piszok megelőzése érdekében.
  • A kopoltyú és a keserűfog rossz ízűvé teszi a hallevest, ezért ezeket mindenképpen távolítsuk el a hal belsejéből.
  • Minden pikkelyt távolítsunk el a hal felületéről, mert nem esztétikus a levesben, és baktériumokat is tartalmazhat.
  • A harcsa hájait nyessük le a filéről, ez is landoljon az alaplében, gazdagabb lesz tőle.
  • A felkockázott halakat sózzuk be (le fogjuk őket mosni, így nem lesznek túl sósak), hogy ízesebb darabokat kapjunk a levesben. A pontyfilét ne felejtsük el alaposan beirdalni (különben nagyon szálkás lesz)!
  • Csak a főzés végén adjuk az alapléhez a fűszerpaprikát: ilyenkor (egy rövid pihentetést követően) a zsírok felúsznak a lé tetejére, ebben csodásan fel tud oldódni majd a paprika. Egy újabb gyors összeforralás pedig eloszlatja a fűszert a levesben.
  • Figyeljünk a halkockák és belsőségek főzési idejére (hogy minden omlós maradjon): a ponty és harcsa kerüljön először a fazékba, ennek 5-6 perc kell, majd a belsőségek, amelyek csupán 3-4 percet igényelnek.

Nézd meg videón, hogyan készíti Árpi a tökéletes halászlevet!

Ugye nem is olyan bonyolult?

Ha te is belefognál a halászlé elkészítésébe, ITT megtalálod hozzá a receptet!

Árpi szegedi halászléreceptjéért kattints a képre!

Kövesd figyelemmel Árpi munkásságát, mert még többször visszatér majd a Nosalty stúdiójába, további fantasztikus receptekkel és furfangos trükkökkel a tarsolyában. Csípd el új videóját a YouTube-on, egyéb izgalmas és hasznos gasztrotartalmakért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen valamint a TikTokon!


Árpi korábbi receptjeiért és profi tippjeiért kattints ide:

Címlapról ajánljuk

Ezt főzheted – A csodás május 31 receptje, ami csak...

Cikksorozatunkban minden hónap elején összegyűjtjük a kedvenceinket regisztrált felhasználóink fogásai közül. Most májusi, tavaszi és napfényes fogások következnek, méghozzá sok-sok friss alapanyagból. Csatlakozzatok ti is a Nosalty gasztroközösségéhez, töltsétek fel receptjeiteket, és inspiráljátok egymást az év minden napján.

Nosalty

További cikkek