Sose hagyd ki ezt a fontos lépést a hús lefagyasztásakor

A fagyasztással sok pénzt és időt spórolhatunk, de nem mindegy, hogy milyen módon tesszük a húst a mélyhűtőbe. Mi most eláruljuk, hogy mire kell odafigyelned!

Ha hatékonyan használod a fagyasztódat, akkor nemcsak pénzt, hanem időt és erőfeszítést is megspórolhatsz magadnak. Míg egyes élelmiszerek, például a zöldségek, akár egy évig is elállnak a fagyasztóban, nem minden terméket lehet ilyen hosszú ideig eltárolni benne. Itt jön a képbe a mélyhűtő precíz rendszerezése, ami segít az élelmiszerek minőségének megtartásában.

Soha ne hagyd ki ezt a lépést, ha húst fagyasztasz le

Valószínűleg tisztában vagy vele, de nem árt feleleveníteni, hogy ha egy húst már felolvasztottál, akkor tilos visszafagyasztani. A felolvasztás és újabb hűtés ugyanis a baktériumok elszaporodásához vezethet, sőt, még a hús ízét is befolyásolja. Ugyanez a szabály igaz a felolvasztott zöldségekre is.

Ezért nagyon fontos, hogy a fagyasztó hőmérséklete -18°C vagy az alatti legyen, hiszen csak így tudod megakadályozni a baktériumok elszaporodását, és az élelmiszer ízét elrontó jégkristályok kialakulását. Ezenkívül a húst mindig tiszta, fedett tárolóedénybe vagy csomagolóanyagba tedd!

Továbbá akadnak olyan élelmiszerek, amiket nem is szabad a mélyhűtőben tárolni, ilyen például a burgonya. A nyers krumpli ugyanis magas keményítőtartalma miatt nem fagyasztható le. Helyette tárold száraz helyen.

Végül tartsd folyamatosan tisztán a fagyasztót, és dobd ki a már lejárt élelmiszereket!

Használj címkéket!

Különösen gondosan kell eljárnod, akkor, ha húst teszel a fagyasztóba. Például érdemes észben tartani, hogy a mélyhűtőben tartott húsok két hónaptól akár egy évig is elállnak. Ez általában a hús típusától, feldolgozási módjától és főzésétől függ. Már biztosan veled is előfordult, hogy nem emlékeztél arra, hogy a fagyasztóban lévő dobozban milyen hús is lapul. A címkék használata egy tökéletes mód arra, hogy nyomon tudd követni, milyen élelmiszerek találhatók a fagyasztóládában. Sőt, a cédulákra a hús súlyát és beszerzésének időpontját is felírhatod. Ezenfelül nagyban megkönnyítheted az életed, ha mindent kiveszel a csomagolásából, hiszen a csomagolóanyagok, dobozok sok helyet foglalhatnak el. Ha pedig szükséged van mondjuk az útmutatóra a csomagolásról, akkor azt vágd ki, és tedd el.

Ha nem szeretnél címkéket használni, akkor érdemes más módon megjelölni a húsokat. Ha például fagyasztós zacskóban tárolod a húst, akkor írd rá egy tollal a fent említett információt. Végső soron biztosan nem fogod megbánni, ha ezentúl felcímkézed a húsokat, hiszen így sokkal rendezettebb lesz a mélyhűtőd.

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több hasznos konyhai ötlet itt:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

További cikkek

5 konyhai eszköz, melyet évente kell cserélned

A konyhai eszközöket nemcsak akkor kell cserélni, ha már ténylegesen elhasználódtak. Mivel rengeteg baktérium kerülhet rájuk, már az alapos tisztítás sem mindig segít rajtuk, ezért érdemes őket évente cserélni, mert az egészséged bánhatja. Mutatjuk, melyek ezek az eszközök!