Itt a nyár egyik legkiválóbb étele, a szaftos-tunkolós szicíliai padlizsánragu

Bírod a padlizsánt, az olaszos ízeket és a tunkolós, extrán szaftos padlizsános ételeket? Akkor ne keress tovább, mert az alábbi szicíliai padlizsánragu vagy caponata az összes fenti szempontnak megfelel! Szerintünk ez a savanyú és édes padlizsános fogás lesz a nyár egyik legnagyobb slágere!

A Caponata Siciliana, azaz padlizsán caponata egy hagyományos szicíliai fogás és vitathatatlanul ez az egyik legkiválóbb ételük. Valószínűleg sokan ismerik ezt a padlizsánból, paprikából és olajbogyóból álló ételt, gyakran fenyőmaggal és mazsolával tálalják. Paradicsompürét és bort is használnak hozzá, de a passata hagyományosabb. A szósz „agrodolce”, azaz savanyú és édes egyszerre.

Caponata, a szicíliai padlizsánragu recept a képen! / Fotó és recept: Gerzsenyi Flóra

Ez az étel pontosan megtestesíti a sziget konyháját, amelybe beletartoznak a különböző hatások, különösen a spanyol és az arab.

A The Food of Italy című könyvben azt írják, hogy a caponata „akár különböző konyhák keveréke, akár nem, vitathatatlanul eredeti olasz összetevőkből áll”.

Caponata, a szicíliai padlizsánragu recept a képen! / Fotó és recept: Gerzsenyi Flóra

Aki még nem kóstolta, az nem tudja mit veszít.

Hozzávalók:

1 nagy fej vöröshagyma, 1 nagy db padlizsán, 10 dkg koktélparadicsom, 3 db halványító zeller, 3 ek sűrített paradicsom, 4 ek kapribogyó, 150 g zöld olajbogyó (magozott), 250 ml fehérbor, 50 ml olívaolaj, 3 ek vörösborecet, 2 ek cukor, só ízlés szerint, bors ízlés szerint, 8 szelet bagett (tálaláshoz), chilipehely ízlés szerint, 3 gerezd fokhagyma

Elkészítés:

A padlizsánt kis kockákra vágjuk és közepes lángon kisütjük annyi olajon, hogy félig ellepje. Ha enyhén aranyszínű, kivesszük az olajból és megsózzuk. Papírtörlőn hagyjuk lecsepegni.

Ugyanebben a serpenyőben, a megmaradt olajon a vékony szeletekre vágott hagymát és a zellert puhára pároljuk. Hozzáadjuk a paradicsompürét és a fehérbort.

Caponata, a szicíliai padlizsánragu recept a képen! / Fotó és recept: Gerzsenyi Flóra

Közepes lángon addig főzzük, amíg a bor a felére csökken. Ezután hozzáadjuk a kapribogyót, az olajbogyót, a sült padlizsánt, az ecetet, a chilipehelyet (opcionális), a borsot, a sót és a cukrot. Sózás előtt ellenőrizzük, mert az olajbogyótól és a kapribogyótól kellően sósnak kell lennie.

Friss, ropogós kenyérrel tálaljuk és tunkoljuk.

Ha másféle padlizsános egytálételre vágysz:

A caponata, a szicíliai padlizsánragu teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené!

Fotó és recept: Gerzsenyi Flóra

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több kirobbanó recept itt vár:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Társasházi pályázat három egyszerű lépésben

Május 31-ig küldhetitek el ötleteiteket az OTP Bank Társasházi Pályázatára. A határidő közeleg, de megéri sietni, hiszen 15 társasházi közösség nyerhet összesen 30 millió forint vissza nem térítendő támogatást.

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

6 tipp a tényleg finom töltött padlizsánhoz

Sokan ódzkodnak a különböző töltött zöldségektől, így a töltött padlizsántól is, amely averziónak gyakran egy negatív múltbéli élmény adja az alapját – nézzünk hát most pár trükköt, ami a jövőben segít majd kikövezni az utat a fogás megkedvelése felé.

Lakos Benedek