Pro és kontra: viseljünk a karanténban melltartót vagy ne?

Sokan élvezik az otthonülésben, hogy nem kell egész nap melltartót viselniük, de vajon nem ártanak ezzel maguknak?

A barátnőimmel a videócsetek első perceiben olyasmiről van általában szó, mint hajmosás, furcsa evési szokások vagy éppen melltartóviselet. Ki így, ki úgy igyekszik a legtöbbet kihozni az állandó otthon ülésből, és van, aki számára a legnagyobb öröm, hogy nem kell melltartót viselnie.

via GIPHY

Kell? Nem kell?

Rengeteg nő van ezzel most így szerte a világon, így a Huffington Post több szakértőt is megkérdezett arról, vajon jól tesszük-e, ha eldobjuk ezt a megosztó ruhadarabot. Először egy biomechanikai mérnököt kérdeztek ki a kérdésről, aki kifejezetten a mell egészségére és a melltartó működésére szakosodott.

Így épül fel a mell

A mell felépítésével sokan nincsenek tisztában: a mellben ugyanis nincsenek izmok. Mirigyszövetekből és zsírból épül fel, ezeknek aránya viszont egyénenként változó. Van, akinél 80 százalék mirigy, 20 százalék zsír, míg másnál fordított az arány. Minél nagyobb a mirigyszövet aránya, annál nehezebb lesz, ezt a súlyt pedig semmilyen izom nem tartja - tulajdonképpen erre a problémára válaszul találták fel a melltartót.

Ezt olvastad már?

Milla Jovovich gyönyörű szoptatós szelfit posztolt magáról

A szalagok

A melleket tehát ténylegesen a bőr tartja, áttételesen pedig a hát, a vállak és a mellkas. Itt jön a képbe a vitatott elmélet, amely egy Cooper nevű sebésztől származik 1840-ből. Szerinte a melleket szalagok tartják, ezeket azóta is Cooper-féle szalagoknak nevezik, bár nem mindenki gondolja róluk, hogy a mellek súlyának tartására szolgálnak. Többek szerint valójában a tejmirigyek védelme a céljuk, mások szerint nem is léteznek. Érdekes módon biztosat nem tud a szakértő sem ezzel kapcsolatban, csak azt, hogy ezek a szalagok - ha léteznek - nem rugalmasak, tehát nem is tartanak.

Kell vagy nem?

A szakértő szerint az, hogy szükségünk van-e melltartóra, mérettől és tevékenységi körtől is függ. Sportoláshoz, intenzív mozgáshoz mindenképp ajánlott, különösen B-kosárméret fölött. A megereszkedés viszont előbb-utóbb így is, úgy is bekövetkezik, és ez nem csak attól függ, viselünk-e melltartót, hanem egy csomó más körülmény meghatározza: a szülések és terhességek száma, a dohányzás, fogyások és hízások.

A kényelem az első

A cikkben megszólaltatott melltartószakértő szerint az első és legfontosabb szempont a kényelem: ha valaki nélküle szeret lenni, legyen úgy, mert egy rosszul illeszkedő, nem megfelelően alátámasztó, a vállakat, hátat roncsoló modell sokkal rosszabb a semminél is. Ez azonban csak a nagyobb mellűekre vonatkozik, nekik valószínűleg nem is kényelmes melltartó nélkül lenni, hiszen hosszabb távon megfájdulhat a hátuk is.

Ezeket olvastad már?

Ezeket olvastad már?

címlapfotó

via

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

További cikkek