Pro és kontra: viseljünk a karanténban melltartót vagy ne?

Sokan élvezik az otthonülésben, hogy nem kell egész nap melltartót viselniük, de vajon nem ártanak ezzel maguknak?

A barátnőimmel a videócsetek első perceiben olyasmiről van általában szó, mint hajmosás, furcsa evési szokások vagy éppen melltartóviselet. Ki így, ki úgy igyekszik a legtöbbet kihozni az állandó otthon ülésből, és van, aki számára a legnagyobb öröm, hogy nem kell melltartót viselnie.

via GIPHY

Kell? Nem kell?

Rengeteg nő van ezzel most így szerte a világon, így a Huffington Post több szakértőt is megkérdezett arról, vajon jól tesszük-e, ha eldobjuk ezt a megosztó ruhadarabot. Először egy biomechanikai mérnököt kérdeztek ki a kérdésről, aki kifejezetten a mell egészségére és a melltartó működésére szakosodott.

Így épül fel a mell

A mell felépítésével sokan nincsenek tisztában: a mellben ugyanis nincsenek izmok. Mirigyszövetekből és zsírból épül fel, ezeknek aránya viszont egyénenként változó. Van, akinél 80 százalék mirigy, 20 százalék zsír, míg másnál fordított az arány. Minél nagyobb a mirigyszövet aránya, annál nehezebb lesz, ezt a súlyt pedig semmilyen izom nem tartja - tulajdonképpen erre a problémára válaszul találták fel a melltartót.

Ezt olvastad már?

Milla Jovovich gyönyörű szoptatós szelfit posztolt magáról

A szalagok

A melleket tehát ténylegesen a bőr tartja, áttételesen pedig a hát, a vállak és a mellkas. Itt jön a képbe a vitatott elmélet, amely egy Cooper nevű sebésztől származik 1840-ből. Szerinte a melleket szalagok tartják, ezeket azóta is Cooper-féle szalagoknak nevezik, bár nem mindenki gondolja róluk, hogy a mellek súlyának tartására szolgálnak. Többek szerint valójában a tejmirigyek védelme a céljuk, mások szerint nem is léteznek. Érdekes módon biztosat nem tud a szakértő sem ezzel kapcsolatban, csak azt, hogy ezek a szalagok - ha léteznek - nem rugalmasak, tehát nem is tartanak.

Kell vagy nem?

A szakértő szerint az, hogy szükségünk van-e melltartóra, mérettől és tevékenységi körtől is függ. Sportoláshoz, intenzív mozgáshoz mindenképp ajánlott, különösen B-kosárméret fölött. A megereszkedés viszont előbb-utóbb így is, úgy is bekövetkezik, és ez nem csak attól függ, viselünk-e melltartót, hanem egy csomó más körülmény meghatározza: a szülések és terhességek száma, a dohányzás, fogyások és hízások.

A kényelem az első

A cikkben megszólaltatott melltartószakértő szerint az első és legfontosabb szempont a kényelem: ha valaki nélküle szeret lenni, legyen úgy, mert egy rosszul illeszkedő, nem megfelelően alátámasztó, a vállakat, hátat roncsoló modell sokkal rosszabb a semminél is. Ez azonban csak a nagyobb mellűekre vonatkozik, nekik valószínűleg nem is kényelmes melltartó nélkül lenni, hiszen hosszabb távon megfájdulhat a hátuk is.

Ezeket olvastad már?

Ezeket olvastad már?

címlapfotó

via

Ajánlott videó

Legújabb receptek

Kovászos uborka hagyományosan

A kovászos uborka az a savanyúság, amelyet nyáron majdnem minden magyar család hűtőjében megtalálunk, méghozzá egy jó nagy befőttes üveggel. Jól behűtve akár magában is frissítő ...

Citromfagyi

Mindösszesen 5 alapanyag és pár óra pihentetés szükséges hozzá, hogy elkészítsétek a szezon legfinomabb citromfagylaltját. Nem kell se fagylaltgép, se extra alapanyagok: dobjuk össze 10 ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Kovászos uborka egyszerűen

Túlmisztifikált receptek helyett a 96 éves Dédimama receptje. Tanyán született, ott nőtt föl, sok hasznos  praktikát hozott magával. Sokszor készítettük már, de legfinomabb akkor ...

Egyszerű tökfőzelék

Van, aki tejjel, van, aki csontlével, megint mások kovászos uborka levével készítik - mi így szeretjük, egy kis fűszerpaprikával és sok sok kaporral.

Legegyszerűbb meggyes kevert

Amikor gyors és finom sütire vágyunk, tökéletes választás. Nem csak meggyel, hanem bármilyen gyümölccsel, de akár csokival vagy magokkal, illetve ezek keverésével is elkészíthető.