9 tárgy, amit most dobj ki!

9 tárgy, amiről most megmondjuk, hogy útban vannak neked, és a legjobb lenne őket kidobni, megszabadulni tőlük. Nincs mese, nincs apelláta.

Ide a rozsdás bökőt, hogy erre a 9 tárgyra tényleg nincs otthon szükséged, és csak a helyet foglalják – de nem is kicsit. Útban vannak, feleslegesek, és imádni fogod a döntésed és a lakást is, miután megváltál tőlük! Soroljuk:

1. Bögrék

A 12. céges bögre, a volt munkahelyedről való csúnyácskák, a reklámbögrék, a nagynénédtől Bulgáriából ajéndékba kapott szuvenír, és minden olyan bögre, melyet igaziból nem szeretsz, és rengeteg helyet foglal. Hidd el, jobban utálod őket, mint gondolnád – válj meg tőlük!

Bögrés sütik - erre például jó egy bögre!

2. Bevásárló- és ajándékszatyrok

Talán nincs értelme minden új felső és nadrág után eltenni a valóban csillivilli ruhaboltos szatyrot - még szemeteszsáknak sem az igazi. Kutyások előnyben, ha beválik kakiszsáknak, rajta! Néhány persze jó, ha van a mosogató alatt, de csak módjával. Ugyanez vonatkozik az összes szülinapi és karácsonyi ajándékszatyorra – a legtöbb úgyis elszakadt valahol vagy csúnya. Természetesen szelektíven gyűjtsük!

3. Telefontöltők és -készülékek

Most komolyan, minek ragaszkodsz az iphone4-es töltődhöz, ha már a telefon sincs meg, és amúgy sem használnád sosem? Ne is beszéljünk a megmaradt 3210-es Nokiákról, és azok töltőiről. Add el, ajándékozd oda egy gyűjtőnek, vagy szabadulj meg tőle. Csomó helyet foglal, és csak egy újabb kábel.Alap itt is, hogy mindent csak a neki megfelelő lerakatba, szelektív gyűjtőbe helyezzük!

4. Elektromos kütyük és tartozékaik

A nosztalgia szép dolog, de sajnos nem túl hasznos, és helyet is foglal: mire vársz, miért nem dobod ki a magnókazettáidat vagy a VHS-eket, amire a Disney mesedélutánokat vetted 17 éve, ha maga a videó már úgysem működik? Ugyanez vonatkozik a kiszuperált konyhai robotgépekre, hajnyírókra, szendvicssütőkre, régi hajszárítókra. Ha évek óta nem kellett, már nem is fog. De csak szelektíven "szemetelj"! Tudtad, hogy az elektronikai hulladék leadható az FKF egyes gyűjtőudvaraiban?

5. Festékek, vegyszerek

Beszáradt, 10 évvel ezelőtti festék – az azóta eltelt időben 4-szer átfestetted a szobád falát, és különben is rászorult a tető, és beleszáradt az ecset. Használhatatlan, szavatosságát vesztett vegyszerek, kannák, üvegek a padlásban, garázsban, tárolóban, ki veletek! Előbb természetesen járj utána, hova érdemes ezeket gyűjteni, ne dobd rögtön a kukába!

6. Gombok

Minden egyes darab nadrághoz, kabáthoz és felsőhöz eltetted a hozzá mellékelt bónuszgombot, hátha felvarrod? Őszintén, hányról tudod még, hogy mihez tartozik egyáltalán?

7. Lejárt gyógyszerek

A gyógyszeres dobozod lassan patikává növi ki magát, de mikor arra kerül sor, nem tudsz elővenni egy üveg betadint vagy egy lázcsillapítót, mert mindegyik a ’90-es években került bele? Szanálj, és dobd ki, ami lejárt - ne játsszunk a gyógyszerekkel és a rajtuk levő dátumokkal. Fontos: a (lejárt) gyógyszernek sosem a szemetesben van a helye! Add le a patikában, ott a megfelelő módon fognak megválni tőle, hiszen veszélyes hulladéknak minősül!

8. Sminkcucc

Neccesebb, mert nehezebb megállapítani, melyik jó még, hiszen ezekre nem kötelező ráírni a lejáratot, azonban ha már fogalmad sincs, mikor vetted, és amúgy is beszáradt vagy furcsa állott szaga van (tényleg), akkor kuka! Általános szabály: maximum egy évig használd az alapozóidat és a szemspirált, a rúzsokat és a szemhéjpúdert pedig kb. 18 hónapig nyűheted.

9. Újságok

Minek gyűjtöd még most is a Nők lapja 20 évvel ezelőtti számait vagy az ősi tévéműsorokat és napilapokat? Használod még? Aktuális? Volt benne valami, amit imádtál, és emlék? Vágd ki, tedd el, de a nagy részét tuti, hogy kivághatod, vagy újrafelhasználhatóvá teheted, illetve leadhatod papírgyűjtéskor.

(forrás: purewow)

Ajánlott videó

Legújabb receptek

Kovászos uborka hagyományosan

A kovászos uborka az a savanyúság, amelyet nyáron majdnem minden magyar család hűtőjében megtalálunk, méghozzá egy jó nagy befőttes üveggel. Jól behűtve akár magában is frissítő ...

Citromfagyi

Mindösszesen 5 alapanyag és pár óra pihentetés szükséges hozzá, hogy elkészítsétek a szezon legfinomabb citromfagylaltját. Nem kell se fagylaltgép, se extra alapanyagok: dobjuk össze 10 ...

Címlapról ajánljuk

Érkezik a Dupla Adag első része — Így készül vasban...

Legújabb videósorozatunk első részében egy igazi klasszikus kerül a fazékba: chili con carne – méghozzá kétféleképpen. Dupla Adag című sorozatunkban megmutatjuk, hogyan készül el a hagyományos, húsos verzió, és azt is, hogyan lesz a húsmentes változat ugyanolyan laktató, ízletes és tápláló. Mindeközben megosztjuk veletek a legjobb tippeket, hogyan teheted a vegetáriánus chilit vasban gazdaggá, és azt is eláruljuk, milyen egyszerű trükkökkel segítheted a vas felszívódását. Ha kíváncsi vagy, hogyan lehet egy receptből két szuper fogás, maradj velünk!

Hirdetés

Kisokos fagyizáshoz – Így különböztesd meg a kamut az igazitól

Mióta az eszemet tudom, hiszek benne, hogy a legjobb dolog a nyárban, hogy minden sétába belefér egy fagyizás. Az egyik kedvenc édességem, és bár szívesen kísérletezek új, és izgalmas ízekkel, egyszer például megkóstoltam a kaliforniai paprika sorbet-t, isteni volt, azért még mindig az alapízek a kedvenceim. Amik egyébként annak is fokmérői, hogy adott helyen tudnak-e fagyit készíteni vagy sem. Annak érdekében, hogy titeket se lehessen zavarba hozni a fagyipultnál, most sorra vesszük az igazán jó fagyi ismérveit. Kajatények sorozatunk legújabb állomása következik.

Kormos Lili

További cikkek

Top Receptek

Kovászos uborka egyszerűen

Túlmisztifikált receptek helyett a 96 éves Dédimama receptje. Tanyán született, ott nőtt föl, sok hasznos  praktikát hozott magával. Sokszor készítettük már, de legfinomabb akkor ...

Egyszerű tökfőzelék

Van, aki tejjel, van, aki csontlével, megint mások kovászos uborka levével készítik - mi így szeretjük, egy kis fűszerpaprikával és sok sok kaporral.

Eredeti görög saláta

Régóta kerestem az igazi, valódi görög saláta receptjét, mert ahány helyen ettem eddig, pont annyiféle módon volt elkészítve. Most találtam egy receptet, ami gyanús volt, és görög ...