10 visszataszító dolog, amiről nem is gondolnád, hogy megeszed

Meg fogsz lepődni, mennyi bizarr anyagot rejtenek az élelmiszerek. Lehet a cikk olvasása után elmegy a kedved pár ételtől...

1. Hód análmirigy-váladék

Kezdjük a legundorítóbbal. A kasztóreum megtalálható a rágógumiban, egyes édességekben, alkoholokba, fagylaltokban, húsipari termékekben és tortákban.

Teljesen bizarrul hangzik, de az anyagot a nőstény hód nemi mirigyeiből nyerik a végbelén keresztül. A nőstények a hím egyedeket elcsábítására, és területük megjelölésére használják a váladékot. Nyilván az élelmiszeriparban fertőtlenítik az anyagot, de akkor is... A váladék a "természetes adalélok" címke alatt rejtőzik, a termékek leírásában.

2. Haj

via GIPHY

Ez nem az a haj, ami a főzés során az ételbe hullhat.Az L-cisztein egy olyan aminosav, amely a te hajad mellett a sertésszőrön, a kacsatollon is megtalálható. A bagelekben, tortákban és pizzákban használják ízfokozóként. Ha legközelebb pizzát rendelsz, ez ne jusson eszedbe!

3. Fa

Nem szívesen rágcsálnánk, nem igaz? A cellulózt az élelmiszergyártók a csökkentett zsírtartalmú ételekhez használják, például kenyérfélékhez. Azt már könnyű kitalálni, hogy honnan nyerik a cellulózt...

4. Fagyálló

Fagyállóból inni HALÁLOS. A fagyállóban is megtalálható propilénglikolt azonban a zsírok csomósodását gátló ízfokozóként használják az élelmiszeriparban. Néhány állat különösen érzékeny a szerre, ezért vigyázzunk vele.

5. Kátrány

Szerencsére a kátrányt egyre kevésbé használják ételszínezékként, de az olajat még igen. A címkéken E319 néven tüntetik fel. Ha valamelyik élelmiszer nagyon sötét, akkor gyanakodhatsz a kátrányra, és érdemes ellenőrizned.

6. Tetvek

A bíbortetveket kiszárítják, majd összezúzzák, így vörös színezéket nyernek belőlük. Az élelmiszereken E120 néven szerepel.

7. Viasz

Talán mindenki számára ismert, hogy az állati porcokból és csontokból nyert zselatin a gumicukorkák legfőbb összetevője. De vannak, amelyek viaszt is tartalmaznak. A karnaubaviaszt autók fényezéséhez is használják. Az anyag a brazíliai pálmafákban található.

8. Gyulladásgátló

Nem, nem a csípős ételekhez kell. A brómozott növényi olajat üdítőkben használják, de a Coca-Cola és a Pepsi is betiltotta 2014-ben, mivel az egészségre káros hatásai lehetnek.

9. Bórax

Milyen jó a bórax, amikor éppen a fürdőt vagy a konyhát tisztítjuk. A tisztítószerek mellett kis adagban a kaviárban is megtalálható. Állagőrzőként használják, a címkéken E285 a neve. Az Egyesült Államokban már betiltották.

10. Repülőgép üzemanyag

A BHT egy repülőgép üzemanyag-adalék, amit az élelmiszeriparban tartósítószerként használnak. A legközelebb ellenőrizd le a dobozt, amikor gabonapelyhet vásárolsz, mert főleg azokban használják.

Ezeket olvastad már?

via Indy100

Címlapról ajánljuk

Így lesz olyan finom a francia hagymaleves, mint az étteremben

A legtöbben azért szeretnek étterembe járni, mert valljuk be, akadnak olyan klasszikus ételek, amelyek egyszerűen finomabbak, ha egy vendéglátóhely konyháján készítik el őket. Ha valaha is ettél már hagyományos francia hagymalevest étteremben, akkor biztosan téged is megbabonázott a forró, karamellizált hagymákkal teli és olvasztott sajttal csábító leves. Szerencsére otthon is elkészítheted ezt a fantasztikus fogást. Mai Napi Tippünkből kiderül, miként!

Nosalty

További cikkek