Így készül a tökéletes tonhalkrém, ami a halutálókat is meggyőzi

Megosztó étel a tonhalkrém, és még ennek ellenére is az egyik legnépszerűbb szendvicskenegetőnek számít. Nézzük, hogyan készül a tökéletes verzió, amit még a halat nem kedvelők is meg akarnak majd kóstolni.

Egyszerre népszerű és megosztó: a tonhalkrémnek bizony nincs könnyű dolga a kencék világában. Kedvelői folyamatos kísérletezésben élnek, hogy elérjék a tökéletes arányokat, míg elutasítói gyakran azért maradnak távol tőle, mert még nem kóstoltak egy olyan krémet, amelyben a halas íz kibírható, sőt, kellemes szinteken mozog. Mindkettejük számára egy megoldás létezik: a tonhalkrém abszolút tökéletes receptjének megtalálása. Induljunk el együtt az arany középút irányában, nézzük az elkészítéshez szükséges trükköket!

Így készül a tökéletes tonhalkrém, amit a halutálókat is meggyőzi

Milyen konzervet?

Kétféle konzervvel találkozhatunk a boltokban: sós lében és olajban eltett halak közül választhatunk. A választásunk pedig mindig essen az utóbbira: az olajos tonhalnak általában kellemesebb az íze, és nem kell aggódnunk amiatt sem, hogy túl sós lesz a krémünk.

Ne legyen túl zsíros

Persze a tonhalkonzervben megtalálható olajat nem kell mind felhasználnunk a krémhez, ettől ugyanis nagyon zsíros végeredményt kapnánk.

A nagyon nehéz, olajban tocsogó kence nyilván nem vonzó: ezért a halat fedő olaj nagy részét öntsük le. Persze nem kell kiöntenünk: felhasználhatjuk más saláták önteteihez, kenyérpirításhoz, stb. De ne tartogassuk sokáig (maximum 1-2 napig hűtőben), különben megromlik.

Az ízesítés egyszerűsége

Egy jó tonhalkrémnek kellemesen halas íze van: a sós, komplex tengeraroma tényleg csak konszolidáltan mutatkozik be, mellette pedig más ízek segítenek megteremteni a harmóniát. Mindenképpen használjunk majonézt a krémhez: egyszerre gondoskodik majd az ízről és az állagról. Nagyjából egy evőkanálnyira lesz szükségünk egy közepes (60-80 grammos) konzervhez.

A lényeg, hogy tényleg ne essünk túlzásba a fűszerekkel, ne elrejteni próbáljuk a halas ízt, hanem kiegészíteni. Citromléből kerüljön a krémbe 1-2 teáskanál, majd ízlés szerint sózzuk, borsozzuk az egészet. Mindig kóstoljunk!

A kiegészítőkről

Amennyiben tényleg a legegyszerűbb, legklasszikusabb tonhalkrémre vágyunk, álljunk meg a fent leírt ízesítés után, és élvezzük a munkánk gyümölcsét. Azonban, ha további finomhangolásra van szükségünk (bármilyen okból), haladjunk tovább, nézzük, mi kerülhet a tonhalhoz:

  • apróra vágott lilahagyma: erőteljes íze azoknak jöhet jól, akik nem kedvelik a halat (1 evőkanálnyi zöldség hozzáadása ajánlott)
  • karikákra szelt újhagyma: hasonló okból vethetjük be, mint a lilahagymát, azonban enyhébb eredményt kapunk így (1-2 szál hozzáadása ajánlott)
  • zellerszár: frissebb, üdébb jelleget ad a krémnek, egyszerre csillapít a halízen és egészíti ki azt (1 apróra kockázott szár hozzáadása ajánlott)
  • alma: ne lepődjünk meg, az édes gyümölcs is képes valamennyit finomítani a tenger vadságán (1 negyed felkockázott gyümölcs hozzáadása ajánlott)
  • kapribogyó: önmagában is megosztó alapanyag, a tonhallal együtt viszont kiváló párost alkot (1 teáskanál aprított bogyó csak tonhalkrémrajongóknak ajánlott)
  • olajbogyó: ha a kapribogyóra még nem állunk készen, de szeretnénk kísérletezni, próbálkozzunk 1-2 evőkanál aprított olajbogyóval (a zöld enyhébb, a fekete erőteljesebb ízű)

Frissen a legfinomabb

Mint a legtöbb halas étel, a tonhalkrém is frissen a legfinomabb: így összekeverés után maximum egy 10-15 perces hűtős pihentetést adjunk neki, és utána rögtön fogyasszuk is el!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket a konyhai tanácsokat is érdemes megfogadni:

Címlapról ajánljuk

További cikkek