Mit érdemes tudni a babérlevélről?

Te hogyan tárolod a babérlevelet? Vannak szakácsok, akik meglepő módon nem a szekrénybe, a fűszerek közé teszik.

A babérlevélként ismert fűszer a babérfa levele. Többféle változata létezik, van kaliforniai, indiai, indonéz, nyugat-indiai és mexikói is. A babérleveleket frissen, szárítva, őrölve vagy egészben lehet használni. Egész babérlevelet a legtöbb élelmiszerboltban bármikor vásárolhatunk. Vannak üzletek, ahol morzsolt vagy őrölt babérlevél is kapható. Sok szakács azonban úgy érzi, hogy az őrölt változat túl erős, ezért főzéskor inkább egész levéllel ízesítenek.

A leveleket a legtöbben kiveszik az edényből, mielőtt tálalnak. Egészben nem szabad a babérleveleket fogyasztani, őrölt formában viszont igen, és annak lehetnek is táplálkozási előnyei. Arról azonban nem szólnak kutatások, hogy mi történik, ha valaki nagyobb dózisokban, vagy hosszú távon fogyasztja a babérlevelet. A babérlevél népszerű fűszernövény, többféle ételt fűszerezünk vele, például a leveseket, a pörkölteket és más sós ételeket. A babérlevél fő előnye, hogy só hozzáadása nélkül fokozza az ételeink ízét. Vannak, akik teát készítenek babérlevélből, mások a fürdővizükbe teszik a leveleket.

A főzéshez használt néhány babérlevél nem változtatja meg az elkészített étel tápértékét, mert nem tartalmaz jelentős mennyiségben mikroelemeket vagy makrotápanyagokat. Egy evőkanálnyi adagban körülbelül öt kalória van, elsősorban szénhidrát formájában. A babérlevélben található mikroelemek közé tartozik az A-vitamin, a C-vitamin, a B6-vitamin, a mangán, a vas és a kalcium.

A népi gyógyászatban a gázképződés, korpásodás, ízületi fájdalom vagy kelés ellen alkalmazzák, azonban arról, hogy gyógymódként valóban hatásos lenne, nincsen tudományos bizonyíték.

A legtöbben a babérleveleket a fűszeresszekrényben tárolják, akár a többi szárított fűszernövényt vagy gyógynövényt. Sok szakács viszont azt javasolja, hogy a babérleveleket a fagyasztóban tároljuk, mert így több „íz” marad a fűszerben, mint hűvös, száraz helyen tárolva.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!

Ezeket olvastad már?

Mit érdemes tudni a köménymagról?

A köménymag intenzív, kesernyés, enyhén diós ízű fűszer. A köménymagot termő növény Közel-Keleten és India területein honos, fűszerként a magokat vagy azok porrá őrölt változatát használjuk. Évszázadok óta ízesítik az emberek az ételeiket köménnyel, többek között levesekhez, salátákhoz, sültekhez használva. A magyaros konyha is előszeretettel alkalmazza.

Jenei Gréta

Forrásunk volt.

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így lesz olyan finom a francia hagymaleves, mint az étteremben

A legtöbben azért szeretnek étterembe járni, mert valljuk be, akadnak olyan klasszikus ételek, amelyek egyszerűen finomabbak, ha egy vendéglátóhely konyháján készítik el őket. Ha valaha is ettél már hagyományos francia hagymalevest étteremben, akkor biztosan téged is megbabonázott a forró, karamellizált hagymákkal teli és olvasztott sajttal csábító leves. Szerencsére otthon is elkészítheted ezt a fantasztikus fogást. Mai Napi Tippünkből kiderül, miként!