4 csodás előnye is van, ha magadnak termeszted az élelmiszert

Az otthon termesztett élelmiszerek nemcsak sokkal egészségesebbek – a velük járó alapos odafigyelés és munka a mentális egészségünknek és a fizikumunknak is jót tesz.

A saját kert rengeteg macerával és idővel jár, azonban megéri rászánni a szabadidőnket, ugyanis nemcsak kertészeti tapasztalást és finom alapanyagokat nyerhetünk általa, de jobb emberekké is válhatunk. A kertben eltöltött idő, a természethez való kapcsolódás, a növényeinkkel való együttélés segíti az önmagunkra való odafigyelést, az elmélyülést, a harmónia megtapasztalását, és általa könnyebben megélhetjük azt, hogy mit is jelent valójában embernek lenni – írja a Sokszínű Vidék.

Nézzük, milyen előnyökkel jár, ha magunknak termesztjük az ételeinket.

4 dolog, amit tapasztalhatsz, ha magadnak termeszted az ételeidet

Mentálisan és fizikálisan is fittebb

A kertben megtapasztalhatjuk a rugalmasságot, a könnyedséget, és rájöhetünk arra, hogy bármire képesek vagyunk. Ezen kívül megtanulhatjuk, hogyan reagáljunk a különböző helyzetekre, ezzel megtapasztalva mentális erőnket.

Ezeken kívül a kertészkedés arra is megtaníthat minket, hogy nem tudunk mindent befolyásolni. A kertben ért kudarc és siker kapcsán valószínű, hogy megértjük, mi az, amit mi rontottunk el, és mi az, ami elkerülhetetlen volt.

A türelemre is felkészít, hiszen a földbe ültetett növényeknek időre van szükségük ahhoz, hogy virágozzanak, vagy termést hozzanak. Megtanít elsajátítani a türelem képességét, melyet aztán az élet több területén is hasznosíthatunk.

Fejlődnek a készségeink

A természetben végzett munkával kulcsfontosságú készségekre tehetünk szert, ami a magasabb szintű önellátáshoz segít. Ezen kívül elsajátíthatunk barkácsolási,  kézművességi, javítási, főzési és az élelmiszerek tartósításával vagy gyógynövények begyűjtésével kapcsolatos ismereteket.

Túl a saját szükségleteinken

A kertészkedéssel megtanuljuk azt is, hogy túltekintsünk saját alapvető szükségleteinken, és felismerjük mások – emberi és nem emberi – szükségleteit a körülöttünk lévő világban. Lehetőségünk nyílik arra, hogy segítsük a vadon élő állatokat, helyreállítsuk az ökoszisztémákat, védjük a környezetünket vagy segítsük szomszédainkat.

Akár türelmet is elsajátíthatjuk kertünkben

Fő az empátia

A természet adta ajándékok megbecsülésével empátiánk és együttérzésünk is fejlődik. Ez abban is segít, hogy felismerjük, hogy nem mindenki ennyire szerencsés, őket a mi felelősségünk figyelni és támogatni. Ha saját élelmiszerünket már meg tudjuk termelni, akkor az nemcsak a saját szükségleteink kielégítésében segíthet, hanem a megosztásban is.


Még több a kertészetről:

Címlapról ajánljuk

További cikkek