Így ne legyen büdös a kukád! Megmutatjuk a tökéletes tisztítási módszert

Otthonunk egyik legfontosabb eszközét csak kevesen takarítják ki heti, vagy legalább havi rendszerességgel, pedig a kuka igenis igényi a törődést, mutatjuk, hogyan!

Otthonunkban számos olyan eszköz és helyiség van, amit a kelleténél sokkal kevesebbszer takarítunk ki. Ilyen például a zuhanyrózsa vagy a zuhanyfüggöny, de a mosógépet és a porszívót is hajlamosak vagyunk elhanyagolni, és akkor még nem is beszéltünk az egyik legpiszkosabb, legtöbb szemetet elbíró háztartási eszközről, a kukáról.
,,De hát mindig rakok bele szemeteszsákot, miért lenne koszos?" - gondolhatná bárki, azonban a kuka fedele, alja, nyitópedálja, és zsákszakadás esetén a belső oldala nemcsak szimplán piszkos tud lenni, de tökéletes lelőhelyei lehetnek a kórokozóknak. Éppen ezért, ha nem is heti szinten, de havonta egyszer mindenképpen érdemes kimosnod a kukát, mutatjuk, hogyan lehetsz a legalaposabb!
Mivel ess neki?
A kuka takarítása nem igényel sok felszerelést: legyen víz, gumikesztyű, általános tisztítószer,mosogatószer vagyecet. Valamint, ha megteheted, inkább menj ki a kertbe, és ott mosd ki a kukát.
Ha tisztítószert használsz, keverj el egy liter vizet nagyjából 2-3 kupaknyi vagy "löttyintésnyi" koncentrátummal, amennyiben viszont az ecetes megoldások kedvelője vagy, úgy egy pohár vizet vegyíts 4 pohár ecettel és fél pohár mosogatószerrel. Győződj meg róla, hogy a kukád teljesen üres. Az általad választott tisztítószeres folyadékot öntsd egy szórófejes flakonba, és fújd be vele a kukát kívül, belül, alul, szükség esetén a fedő és a nyitópedál se maradjon ki.
Sikálj!
A kukát legegyszerűbben egy hosszú nyelű, tiszta WC-kefével tudod kitakarítani, de egy jó szivacs vagy más konyhai kefe is a segítségedre lehet a makacs szennyeződések eltüntetésénél. Az igazán koszos kukához használhatsz 1:1 arányban összekevert szódabikarbónát és vizet, ezt eldörzsölve könnyeben megadják magukat a ragadós foltok.
Fertőtleníts!
Bár nem kötelező, ha már egy hónapban egyszer kitakarítjuk a szemetest, érdemes lefertőtleníteni kívül-belül. A sima felületfertőtlenítő spray-k tökéletesen megfelelnek erre a célra, fújás után legalább öt percig hagyd, hogy a vegyszer kifejtse hatását.
Ha a fertőtlenítés megtörtént, mosd ki a kukát, és hagyd teljesen megszáradni. A kellemetlen szagok elkerülésére szórófejes üvegbe önts 1:1 arányban ecetet és vizet, majd fújd be vele a kuka belső felületét.
+ 1 tipp a szagok ellen: jó megoldás lehet még az is, ha a kuka aljára szódabikarbónát és néhány citrom levágott héját szórod, ezek ugyanis elnyelik a kellemetlen szagokat.
Ez is érdekelhet:

via apartmenttherapy

Címlapról ajánljuk

További cikkek