Így gyógyítanak a fák - erdőfürdés, ahol a tested és a lelked is újjászületik

A hatalmas fák és a buja zöld növények illata semmihez sem hasonlítható feltöltődést ad. Ismerd meg az erdőterápiát, és hagyd magad mögött a stresszes hétköznapokat!

Az erdőfürdés kifejezés csak nálunk számít újdonságnak, Japánban már 37 éve, 1982-ben sinrin joku néven vált ismertté. Térj vissza a természetbe, és szüless újjá te is!

Erdőfürdés testnek és léleknek

Az erdőfürdés valójában egy nagy erdei sétát, kikapcsolódást, pihenést jelent, ahol szó szerint elvonulhatsz a hétköznapi gondok elöl, és a friss levegővel nemcsak a tüdődet, hanem a lelkedet is feltöltheted. Az erdőfürdő nem túra, mivel nem az a célja, hogy eljuss egy kitűzött helyre, hanem egy meditatív séta, aminek a lényege az elmélyülés,a friss levegő és a táj szépségének csodálata, vagyis eggyé válás a természettel.

Az erdőfürdés előnyeit kutatások is igazolják: az Erdők Terápiás Hatásának Egyesülete nevű japán szervezet 2 éven keresztül vizsgálta avárosi és az erdei környezet hatását 280 résztvevő segítségével. A kísérlet során bebizonyosodott, hogy az erdőben tett séta oldja a stresszt, jó hatással van a szervezetre, így egyre többen kezdtek el erdőkbe járni terápiás céllal.

Séta a természetes közegünkben

Dr. Kagawa Takahide szintén vizsgálta az erdőfürdés jelenséget. Megfigyelte, hogy a meditatív erdei séták kifejezetten jó hatással vannak a testi és a mentális egészségünkre, továbbá a zöldövezetben a negatív gondolatokat is könnyebben száműzzük.

Japán után az erdőfürdés meghódította az egész világot: Észak-Amerikában, Ausztráliában és Európa számos országában is hivatásos erdőterapeuták segítenek közelebb kerülni a természethez, és egyéni, valamint csoportos túrákat szerveznek a városiaknak. A leghíresebb az Okutamában működő Yama No Furusato Erdőterápiás Központ, ami olyan 3 napos elvonulásokat szervez, ahol a résztvevők a 17. században létrehozott kereskedelmi útvonalon sétálhatnak, miközben a Mitake-hegység gyönyörű tájait csodálják. Az japán erdőfürdők alkalmával a résztvevők a sétán kívül jógáznak, és különböző kézműves foglalkozásokon vesznek részt a természet lágy ölén.

Ezeket olvastad már?

Ezeket olvastad már?

via Sciencedirect.com, NCBI

Címlapról ajánljuk

Így készítsd el otthon a kínai kifőzdék gyöngyszemét, a gong...

Szégyen, nem szégyen, időnként mindannyian betérünk egy-egy ázsiai büfébe, hogy gyors komfortkaja gyanánt vegyünk egy kis adag csirkét rizzsel. Persze mindenkinek más a kedvence: ki a szezámos csirke, ki az édes-savanyú rajongója, vannak tofu- és bambuszrügyfanok, és ott vannak az olyan mindig megbízhatóan egyforma fogások, mint a mogyorós csirke, azaz a gong bao. Na, most azt mutatjuk meg, hogyan készíthetitek el házilag, autentikus módon!

Rosanics Petra

5 kockás abroszos óbudai vendéglő, ahol a Krúdy-nosztalgia ma is...

A Krúdy-év emlékezetes volt. 2013-ban reflektorfénybe került Óbuda vendéglátása, az ihletadó pedig az író születésének 135. és halálának 80. évfordulója volt. Ekkor még több legendás hely működött a Krúdy-negyedben: egy évre rá zárt be a Lajos utcai Régi Sipos Halászkert, aztán a Mókus Söröző, majd a Fő téri Új Sipos is. A kultikus vendéglői negyed fénye mára kissé elhalványult, pedig most is van hová mennünk, ha egy kis vendéglői nosztalgiára vágyunk. 5 jó helyet ajánlunk Óbuda szívében!

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?