3 gyógytea, amely segít, ha lecsap a hurutos köhögés

A köhögés olyan reflex, amelyet a test a légutak tisztítására használ. A köhögés gyakori tünet, amit több ok is kiválthat a megfázás vagy vírusos megbetegedések mellett, például allergia, asztma és savas reflux is állhat a háttérben. Szerencsére vannak otthoni gyógymódok, amelyek segíthetnek a tünetek enyhítésében.

Egy csésze meleg tea képes megnyugtatni a köhögéstől fájó torkot, és segíthet fellazítani és feloszlatni a váladékot. A tea természetes összetevőinek gyulladáscsökkentő és antimikrobiális tulajdonságai is lehetnek.

Édesgyökértea

Az édesgyökérteát régóta használják a hagyományos orvoslásban különféle betegségek, például köhögés, fertőzések és emésztési problémák kezelésére. Az édesgyökér képes megállítani számos baktériumfaj, gomba, sőt néhány vírus növekedését - gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonságaival. Az édesgyökér-vegyületek köptető hatásúak, segíthetnek fellazítani a nyákot. A terhes nőknek viszont kerülniük kell az édesgyökér használatát!

Édesgyökértea

Kakukkfűtea

A kakukkfű egy olyan gyógynövény, amelyet gyakran fűszerként használunk. Sokan nem tudják, hogy antimikrobiális hatása is van, és teaként fogyasztva hasznos lehet a köhögés kezelésében. Egy 2006-os tanulmány kakukkfű- és borostyánkivonatot vizsgált bronchitisben szenvedő embereknél. Megállapították, hogy a kivonat csökkenti a köhögési rohamokat.

Kakukkfűtea

Borsmentatea

A borsmentát a történelem során különféle megbetegedések tüneteinek enyhítésére használták, ideértve a náthát, az emésztési problémákat és a fejfájást. Vannak tanulmányok, amik rámutatnak, hogy a borsmenta antimikrobiális, antioxidáns és fájdalomcsillapító tulajdonságokkal rendelkezik. Ha megfázol, a borsmentateában lévő hatóanyagok megkönnyíthetik a nyákoldást és a légzést.

Borsmenta

Mézet bele!

Biztosan tudod, hogy a méz segít a megfázás tüneteinek enyhítésében. Megnyugtatja a fájó torkot, de ugyanolyan hatékony lehet a köhögés tüneteinek kezelésében. A méz enyhíti az éjszakai köhögést, és javítja az alvás minőségét.  Egy 2007-es tanulmány megállapította, hogy a méz hatékonyabb, mint a dextrometorfán, egy köhögés elleni gyógyszer. Ne felejtsd, hogy az 1 évesnél fiatalabb gyereknek ne adj mézet, de más esetben érdemes a gyógynövényteába tenni belőle.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!

Ezeket olvastad már?

Forrásunk volt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek