Már enni sem lehet a világ legnagyobb gasztronómai kiállításán

A hongkongi gasztronómiai világkiállításon még mindig nagyon szigorú járványügyi szabályozások vannak érvényben.

Hongkongban betiltották az étkezést az éves gasztronómiai világkiállítás látogatóinak, a koronavírus-járvány során életbe lépett korlátozások miatt még kóstoláshoz is tilos levenni a maszkokat – írja a 444.hu.

Az augusztus 11-én kezdődő ötnapos eseményre több 10 millió látogatót és több száz kiállítót várnak. Idén nem lesznek étkezőhelyek, a kiállítási központban pedig mindenkinek kötelező maszkot viselnie.

utcakép Hongkongban (Fotó:Marc Fernandes/NurPhoto via Getty Images)

Megértjük, hogy a látogatók szeretnék megkóstolni a kiállított ételeket. Reméljük, hogy a kiállítást ismét meg tudjuk rendezni a világjárvány után is, amikor már biztonságosan és egyszerűbb higiéniai szabályokkal összhangban tudjuk ezt megtenni

– közölte Sophia Chong, a gasztronómiai világkiállítást szervező Kereskedelemfejlesztési Tanács (TDC) megbízott vezérigazgatója.

A döntést azután hozták meg, hogy a hongkongi kormányzat korlátozással, de engedélyezte a város népszerű rögbikupája, a Hong Kong Sevens szurkolóinak, hogy novemberben részt vegyenek a csapatok mérkőzésein: italt szabad lesz fogyasztani, de tilos lesz étkezni a stadion lelátóin, és minden korty ital elfogyasztása között maszkot kell viselni.

A szervező nem aggódik a kisebb népszerűség miatt, az étkezési tilalmat ugyanis már a tavalyi rendezvényen is alkalmazták, ráadásul az idei kiállításon is annyi kiállító lesz, mint tavaly.

Hongkongban a kínai járványügyi intézkedésekhez hasonlóan szigorú korlátozások vannak érvényben immáron harmadik éve, a nyilvános helyeken, éttermekben és kávézókban egyaránt tilos a négy főnél nagyobb társaságok gyülekezése.

Forrásunk volt.


Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

Legújabb receptek

Sváb pecsenye

A sváb pecsenye igazi sváb étel, ami viszonylag gyorsan (egy órán belül) elkészül. Nem kell ennek túl paradicsomosnak lenni, csak, ha valaki kimondottan szereti. Egy vagy két evőkanál ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Kovászos uborka egyszerűen

Túlmisztifikált receptek helyett a 96 éves Dédimama receptje. Tanyán született, ott nőtt föl, sok hasznos  praktikát hozott magával. Sokszor készítettük már, de legfinomabb akkor ...

Palacsinta alaprecept

Kicsik és nagyok kedvence a palacsinta. Akár sós, akár édes töltelékkel készíted, a legfontosabb, hogy az alap rendben legyen: ez a mi tökéletes palacsinta alapreceptünk, amiben biztosan ...

Egyszerű tökfőzelék

Van, aki tejjel, van, aki csontlével, megint mások kovászos uborka levével készítik - mi így szeretjük, egy kis fűszerpaprikával és sok sok kaporral.