Csókolj csokisan!

A cseppet sem barátságos januári időjárásban vigasztaljuk magunkat ellenállhatatlan desszertekkel. Persze csak ha nem volt újévi fogadalmunk a nassolnivalók távoltartása.

Bár tény, hogy a csokoládés desszertek nem tartoznak a kalóriaszegény fogások közé, de köztudott, hogy a csokoládénak számos, az egészségre gyakorolt pozitív hatása is van. A legjobb, ha tejcsokoládé helyett étcsokoládét választasz a desszerted elkészítéséhez is - ezen belül is a legalább 50%-os kakaótartalommal készült ízesítetlen termékek a leginkább ajánlottak. Napi két kocka étcsokoládé csodákra képes (és jótékony hatással lesz az egészségedre is), mi most azonban még ennél is többet engedünk: kényeztesd magad egy csokoládéban gazdag nassolnivalóval az év első hónapjában - csak ne felejtsd el megosztani a szerelmeddel is!

Nem véletlen, hogy a borongós téli hónapokban jobban kívánod a csokoládét, és az abból készült izgalmas desszertvariációkat: a csoki fokozza a szervezet endorfintermelését, ennek köszönhetően javítja a hangulatot. A dr. David Lewis brit pszichológus vezette 2007-es kutatás szerint a csokoládé ebből a szempontból hatékonyabb, mint a csókolózás! Persze ez nem azt jelenti, hogy jobb, ha az utóbbit hanyagoljátok: az igazi lélekmelengetés, ha a kettőt együtt gyakoroljátok!
Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?