5 konyhai kérdés, amiben a magyarok SOSE fognak egyetérteni

Itt a Nosaltynál megfigyeltük, hogy van pár konyhai vitapont, amit illetően mindig elindul a háború. Ételek és mit-hogyanok, amiket mindenki jobban tud, mint a másik.

Szóval van pár kérdés, konyhai eljárás, étel illetve recept, mikor-mi, amelyben egyszerűen nem bírunk egyetérteni mi, magyarok. Minden egyes alkalommal elindítják a kommentháborút, az okoskodást, a márpedig-ezt-így-kell-mert-én-így-csinálom hozzáállást, és a se vége, se hossza vitákat.

Jöjjön 5 konyhai vitapont, amelyek a mi tapasztalataink szerint a legmegosztóbbak:

1. Le kell habozni a húslevest?

A habozáspártolók szerint igen, mert különben zavaros marad a leves - óvatosan le kell meregetni főzés közben, hogy a végén szép gyöngyöző sárga lehessen.

A nem habozók szerint viszont csak óvatosan bele kell keverni a habot, és aztán szépen lesüllyed az aljára - ha lemerjük, értékes anyagokat, ízeket, fűszereket, zsírokat vesztünk.

A témában korábban cikket is írtam- és még egy hús-vér szakácsot is felhívtunk, hogy kifaggassuk!

2. Kell a tészta főzővizébe olaj?

Akik tesznek, azok szerint összetapad majd a tészta, ha kihagyják, akik nem, azok pedig teljesen feleslegesnek tartják - ők sokszor inkább a már kifőtt tésztát öntözik meg egy kevéssel. Vagy egyáltalán nem nyúlnak olívaolajhoz, hanem a tésztaszósszal együtt azonnal befalják a szigorúan frissen kifőtt olasz durumtésztát.

Gordon Ramsay például így gondolkodik a témában- és markánsan egy tábort képvisel.

3. Sósan vagy édesen együk a káposztás / túrós tésztát?

Itt is két tábor létezik: akik rajtamaradtak a menzás módin, azaz hogy mindenre, a túrósra és a káposztásra is por illetve kristálycukor dukál, nem is kevés. És vannak, akik a felnőttesebb ízlés (illetve a cukorellenesség) jegyében borssal eszik a káposztást, pörccel és tejföllel a túróst.

+1.: azon apró halmaz, akik nem tudtak dönteni, ezért sósan ÉS édesen fogyasztják ezen ételeket. Egyszerre.

4. Megmossuk-e a nyers húst?

Ez aztán vérre menő vitákat tud szülni. A mosás ugyanis beépült a köztudatba, szerintem mindnyájan így nőttünk fel - nagyi, anyu, így mi is leöblítettük felhasználás előtt a nyers húst a mosogatónál. De végülis tudjuk, minek? Megold bármit is egy öblítés?

A nem mosók szerint nem, és csak akkor érdemes mégis a mosás mellett dönteni, ha egy garantált fertőtlenítéssel járó procedúrát is betervezünk utána, ugyanis a nyers húson levő kórokozók, baktériumok szétterülhetnek a mosással a környező tárgyakon, edényeken vagy a mosogató falán.

Hőkezeléssel pedig úgyis elpusztul, aminek el kell. Jobb esetben.

5. Kell a lecsóba őrölt fűszerpaprika?

Egy nyáron komoly vitába keveredtünk, a csapat két részre oszlott: volt, aki szerint bűn, mások szerint alap a fűszerpaprika a lecsóba, rá az olajon futtatott hagymára, mert így lesz szép színe és füstös-paprikás, intenzívebb íze. A többiek szerint viszont nem kell "elpörkösíteni" a lecsót, elég csak a 3, nagyon jó ízű fő alapanyag: a paprika, a paradicsom és a hagyma +esetleg szalonna vagy kolbász.)

Ezeket olvastad már?

Ajánlott videó

Legújabb receptek

Kovászos uborka hagyományosan

A kovászos uborka az a savanyúság, amelyet nyáron majdnem minden magyar család hűtőjében megtalálunk, méghozzá egy jó nagy befőttes üveggel. Jól behűtve akár magában is frissítő ...

Citromfagyi

Mindösszesen 5 alapanyag és pár óra pihentetés szükséges hozzá, hogy elkészítsétek a szezon legfinomabb citromfagylaltját. Nem kell se fagylaltgép, se extra alapanyagok: dobjuk össze 10 ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Kovászos uborka egyszerűen

Túlmisztifikált receptek helyett a 96 éves Dédimama receptje. Tanyán született, ott nőtt föl, sok hasznos  praktikát hozott magával. Sokszor készítettük már, de legfinomabb akkor ...

Egyszerű tökfőzelék

Van, aki tejjel, van, aki csontlével, megint mások kovászos uborka levével készítik - mi így szeretjük, egy kis fűszerpaprikával és sok sok kaporral.

Legegyszerűbb meggyes kevert

Amikor gyors és finom sütire vágyunk, tökéletes választás. Nem csak meggyel, hanem bármilyen gyümölccsel, de akár csokival vagy magokkal, illetve ezek keverésével is elkészíthető.