4 szuper tipp, mihez kezdj a hámozott répa héjával

A répát fogyasztás előtt mindig meghámozzuk, a lehántolt vékony kéreg azonban rengeteg dologra jó lehet még a konyhában. Mutatunk néhány tippet, a lényeg, hogy ezt az értékes alapanyagot nem szabad a szemétbe dobni!

A répa héját akár a növények földjére is dobhatnánk, hiszen kiváló komposzt lenne számukra, nekünk azonban van néhány jobb tippünk arra, mit csinálj, ha a levesbe való répáról lehántoltál néhány centi héjat.

Szerintünk nem létezik olyan, hogy zöldségszemét

Készíts alaplevet!

A meghámozott zöldségek kérge sosem szemét, remek zöldségalaplé készülhet belőlük! Nem kell, hogy egyszerre hámozz mindent, gyűjtögethetsz is a fagyasztóban, ha pedig elég zöldséghéjad van, pikk-pakk elkészítheted a legfinomabb zöldséges alaplevet.

Legyen belőle chips!

A répahéjak fűszerezése és sütése nagyszerű módja lehet a maradék felhasználásának, ráadásul a jó fűszerek használatával nem kell attól félnünk, hogy keserű lesz a végeredmény. Egy csepp olaj, fokhagymapor, só és szárított kapor nagyszerű lehet a sárgarépahéjak fűszerezéséhez, de mindenféle ütős fűszerkeverékkel feldobhatod zöldséget, akár cukorral és fahéjjal is készíthetsz zöldségchipset. A fűszeres héjakat sütőbe téve magas hőfokon (200-220°C) néhány perc alatt ropogósra piríthatsz.

Alaplé, chips, pesztó – ezeket egy pillanat alatt elkészítheted

Pesztónak is tökéletes

A tipikus pesztó általában bazsalikomlevelekből, fenyőmagból, olívaolajból és parmezánból készül, de ez még senkit sem akadályozott meg abban, hogy kísérletezzen a sokoldalú zöld szósszal. Használhatsz aszalt paradicsomot, diót, pisztáciát, koriandert, szardellát, sőt még sárgarépahéjat is, hogy elkészítsd a saját répás pesztódat.

Készíts belőle port

A sárgarépapor kitűnő ételízesítő lehet, ráadásul nem is nehéz elkészíteni. A The Spruce Eats azt javasolja, hogy a héjakat alaposan mossuk meg és szárítsuk ki. Ha nincsen erre specializálódott szárítógépünk, érdemes sütőben alacsony hőfokon (50-55°C) 6-8 órán keresztül szárítani a zöldséget. A kiszáradt répahéjakat ezután még 2-3 napig érdemes száraz közegben tárolni, ha pedig ezzel is megvagyunk, egy egyszerű blenderben vagy turmixgépben por állagúvá darálhatjuk a zöldségmaradékot, mely ezek után kiváló lesz levesek, turmixok, főételek és akár desszertek ízesítésére is.

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket is olvasd el!

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

Iránytű a szakmaválasztásban a XVII. Szakma Sztár Fesztivál idén áprilisban

Közel hatvan szakmában kétszáz diák méri össze tudását a XVII. Szakma Sztár Fesztiválon április 24-26. között Budapesten, a további programok között pedig kiemelt figyelmet kap az interaktivitás és a testközelből megtapasztalható élmények. A Szakma Sztár Fesztivál egyaránt segíti a fiatalokat és a szülőket megismertetni a szakmákkal, és eligazodni az általuk nyújtott több száz lehetőség között. A jelige: „Szakmát a kézbe!”

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Mikor ébreszt fel a kávé, és mikor a matcha?

Óriás népszerűségnek örvend az utóbbi években a matcha, egyre többen választják a zöld, krémes koffeines italt kávé helyett/mellett. Na de vajon mikor érdemes az egyiket, és mikor a másikat innunk? Melyik mikor a leghatékonyabb élénkítő hatását tekintve?

Nosalty

További cikkek