Nem mindegy, hogy használod: 4 tipp a növényi tejszínes és főzőkrémes ételekhez

Aki dolgozott már növényi tejszínnel, tudhatja, hogy ez sem egy könnyebb világ, mint a „rendes” tejtermékeké. Ahhoz, hogy ne csapódjon ki semmi, kövessük az alábbi tanácsokat.

Annak ellenére, hogy a növényi tejszínek teljesen más alapanyagokból állnak össze, mint az állati tejtermékek, meglepő módon ez előbbieknél is megmaradnak egyes problémák, amelyek a tejszínnel főzésre jellemzőek. Ugyanúgy kicsapódhat, szétválhat a vegán alternatíva, sőt, ezen kívül néhány további tényezőre is érdemes odafigyelni. Lássuk, mi a növényi tejszínek használatának titka!

Sárgarépa-krémleves pirított kenyérrel és petrezselyemmel tálalva
4 tipp a növényi tejszínes és főzőkrémes ételekhez

Használd szobahőmérsékleten

Az állati és növény tejszínek legnagyobb ellensége egyaránt az extrém hőmérséklet. Ahhoz, hogy minél kisebb különbséget kelljen kiegyenlíteni a forró étel és a tejszín között, érdemes elkerülni a hűtőben való tárolást.

Persze csak akkor, ha a termék jellege ezt megengedi: az UHT növényi tejszínek maradhatnak simán a kamrapolcon, egyedül akkor tegyük hűtőbe a megvásárolt terméket, ha azt a csomagoláson jelölve látjuk.

A hűtött tejszínek esetében pedig gondoskodjunk arról, hogy a terméknek legyen kellő ideje a főzés előtt szobahőre engedni: pár órával a munka kezdete előtt tegyük ki őket a konyhapultra.

Rázd fel alaposan

A legtöbb növényi tejszín vízből, növényi zsiradékból és valamilyen sűrítőanyagból áll, ezekkel érhető el a selymes, krémes állag, ami szinte megtévesztésig hasonlít a „rendes” tejtermékekre.

Persze ezek a hozzávalók nem akarnak mindig egyesülni, hosszabb tárolás után például előfordulhat, hogy a tejszín szétválik. Éppen ezért minden hasonló terméket érdemes felbontani, majd visszazárni (hogy megbontsuk a vákuumzárat) és ekkor felrázni.

Előfordulhat, hogy valamennyi anyag a csomagolásban marad: ezt némi vízzel vagy az éppen készülő étel szaftjával kiöblíthetjük és hozzáadhatjuk az edényhez.

Végezz hőkiegyenlítést

A már korábban említett okok miatt érdemes hőkiegyenlítést végezni, mielőtt a növényi tejszínt hozzáadnánk a lábas rotyogó tartalmához. Ehhez tegyük egy tálba a terméket, majd kanalazzunk hozzá a leves/főzelék/ragu forró levéből, keverjük el és öntsük vissza a fazékba.

Ne forrald közvetlenül

Az is külön fontos, hogy csak akkor kerüljön a tejszín az ételbe, amikor az már majdnem teljesen kész. A hozzáadás után már ne végezzünk komoly főzést-forralást, mert ez a tejszín kicsapódásához vezethet. Melegítsük össze pár perc alatt a fogást, majd zárjuk el alatta a lángot és tálaljunk.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több segítség a húsmentes főzéshez:

Legújabb receptek

Vegán pad thai

A pad thai egy igazi finomság, amit igazából a szósz tesz nagyon ízletessé. Az hogy hús, tofu vagy zöldségek kerülnek hozzá, azt ízlés szerint el lehet dönteni. Mi most egy vegán pad ...

Növényi vaj

Egy tejfehérje érzékeny vagy vegán sokszor álmodozik a vajról. Akár pirítóson, akár főzéshez vagy sütéshez elengedhetetlen. Ha most mással próbálkoznál, mint a bolti margarin, akkor ...

Címlapról ajánljuk

49 sütőt vizsgáltak: a győztes termékek átlagára 150 és 300...

Új sütő vásárlására szerencsére ritkán kerül sor, és olyankor is nehéz tájékozódni a kínálat útvesztőjében. Manapság sokan a beépíthető sütők mellett teszik le a voksukat, na de hogyan válasszuk az igényeinknek és pénztárcánknak legmegfelelőbbet? A Tudatos Vásárlók Egyesülete segít leegyszerűsíteni a választást.

Nosalty

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...