Így pácolj sajtot cseh és provance-i módra

Két alapjáraton is finom sajtot választottunk marinálásra, mert csak a legjobbakból lehet még ízletesebbet készíteni. Nem tudsz majd választani a sajtos receptek közül!

Nem tudom, hogy mindenkinek megvan-e az az összetéveszthetetlen cseh érzés, amikor egy helyi étteremben – ez nálam Prágában mindig A kehelyhez nevezetű Svejk étterem és söröző – a borvirágos orrú pincér hatalmas kriglikkel kacsázik az asztalhoz, aztán rábeszél egy kis sörkorcsolyára is. Ez nem lehet más, mint az ötliteres üvegekben gondosan rétegzett nakládaný hermelín, vagyis a pácolt hermelin.

Marinált hermelin - recept itt!

Hermelin

Pácolt cseh sajt - receptet itt találsz hozzá!

A hermelin egy cuki kis állatka, és egyben egy cseh sajt, ami nagyon hasonlatos a camembert-hez. Ha itthon nem találsz hermelint – sajnos én sem kaptam – , akkor nyugodtan helyettesítheted egy kevésbé érett camembert-rel. A sajtnak nincs szüksége a túl erős ízre, a marinálás alatt lesz ideje jól magába szívni azokat az aromákat, amelyeket a mellé és bele helyezett fűszerektől, zöldségektől felvesz, viszont válasszatok inkább puhább kérgű sajtot, mert a hermelin is ilyen. A hermelint különben nem csak pácolják, grillezésre is nagyszerűen használható.

Tudtad?

A marinálás az egyes élelmiszerek, jelen esetben a sajt felhasználás előtti pácolása, érlelése. A páclébe minden esetben kerülnek fűszerek és valamilyen savas anyag, mint például az ecet. A marinálás a 'tengeri só' ('sale marine') – elnevezésből ered .

Pácolt hermelin sajt, receptért kattints ide!

Hermelin pácolás

A sajt eleve egy erjesztési folyamat eredménye, a marinálás egy további lépés lesz az ízadagolásban. A hermelin pácolásához felhasznált alapanyagok listája házanként, sörözőnként változik. A legalapvetőbb hozzávalók: a bors, a babérlevél, a fokhagyma, a hagyma és az olaj. Gyakran lila hagymával, színes borsokkal, szegfűborssal, borókabogyóval, csípős és édes fűszerpaprikával és kakukkfűvel egészítik még ki a sort. Dobrou chut'!

+1 tipp:

Készíts marinált sajtot vendégeidnek, vagy vidd te vendégségbe, legkedvesebb barátaidnak ajándékba, meglátod, nagyon örömet szerzel nekik!

Fűszeres, pácolt feta - recept itt!

Fetasajt fűszeres pácban

A fetasajthoz nagyon sok minden illik, de nem érdemes túltolni a fűszerezést. Jobb, ha maradunk a tökéletes provance-i jellegű vonalnál. Az olívabogyó kötelező, abból is a legjobbat, görög kalamatát tegyél a feta mellé az üvegbe.

A pácolt feta recepjét itt találod!

Friss rozmaringot és kakukkfüvet is vásárolj, és csak az egészséges levelű, puha ágakat használd fel. A pikantériáért feleljen a citromhéj. Olajfronton nincs kérdés, csakis olívaolaj illik hozzá. Só nem fontos, de őrölj vagy tegyél a sajt mellé egész borsot. Ha gondolod, a lila hagyma mellé még egy-két szárított – de nem olajban eltett – paradicsomot is nyomkodhatsz. A feta pácolásának kulcsa a minőségi alapanyagokban rejlik, itt tényleg nem érdemes spórolni az olívaolajon! Kínáld pirítóssal vagy frissen sült roppanós kenyérrel.

Ezeket olvastad már?

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek