A Lacikrumpli, ami olyan jó lett, hogy kiérdemelte a László nevet

A Nosalty csapata előszeretettel jár utána azoknak a recepteknek, amelyeket ti kattintásaitokkal a legnagyobb kedvenceknek szavaztatok meg. Így esett a választás oldalunk egyik legnépszerűbb fogására, a Lacikrumplira, amelynek neve – ha a felnőtté válást kattintások számában lehetne mérni – már simán lehetne László Burgonya is.

A Lacikrumpli igazi családi kedvenc, nyugodtan mondhatnánk rá azt is, hogy komfortkaja, hiszen alapvetően könnyű elkészíteni, nem lehet belőle egyszerre keveset sütni, ráadásul minden, a magyar konyhában népszerű alapanyag, úgy mint a sült karaj, a paprika, a hagyma, a szalonna és a krumpli is megtalálható benne. Bár előre szólunk, ez egy igazán ráérős recept, a végeredmény magáért beszél, nézzétek!

Amire szükséged lesz, ha elkészítenéd ezt a szaftos és laktató ételt: 800 g sertés rövidkaraj (csont nélkül), 800 g burgonya, 3 közepes db vöröshagyma, 3 gerezd fokhagyma, 8 evőkanál libazsír, 1 darab hegyes erős paprika, só és bors, valamint füstölt paprika ízlés szerint, 1 kávéskanál őrölt fűszerkömény, 2 darab tojássárgája, 500 gramm tejföl, 100 gramm füstölt szalonna

A Lacikrumpli teljes receptjét itt találod!

A burgonyákat meghámozzuk, és sós vízben megfőzzük. Miután lehűltek, egy centis karikákra szeleteljük őket.

A karajt 8 szeletre vágjuk, és kiklopfoljuk. Sóval, borssal és füstölt piros paprikával fűszerezzük a szeletek mindkét oldalát. Serpenyőben hevítünk 3 evőkanál zsírt, majd a hússzeletek mindkét oldalát aranybarnára pirítjuk, miután elkészült, a húst felhasználásig félretesszük.

A vöröshagymákat vágjuk vékony szeletekre, és a fokhagymát aprítsuk finomra. A szalonnát vágjuk apró kockákra, és a hús visszamaradt zsiradékján pirítsuk le. A felét szedjük ki és tegyük félre. A maradékra borítsuk rá a hagymát és fokhagymát, majd kezdjük el megdinsztelni. Sózzuk, borsozzuk, és pároljuk puhára.

A tejfölt keverjük simára 3 evőkanál olvasztott zsírral, sóval, borssal, fűszerköménnyel, pirospaprikával és két tojássárgájával. A hegyes erős paprikát vágjuk vékony karikákra. A tepsi alját kenjük ki 2 evőkanál zsírral, majd a megfőtt, felkarikázott burgonya felét egyenletesen terítsük rá.

A Lacikrumpli teljes receptjét itt találod!

A burgonyára tegyük rá az elősütött hússzeleteket, a szeletekre pedig mehet a dinsztelt hagyma egyenletesen elosztva. A hagymák tetején rendezgessük el a felkarikázott paprikákat, végül jöhet a maradék krumpli a tetejére. A krumpli tetejére halmozzuk rá a tejfölös szószt, és egyengessük el rajta simára. Szórjuk meg a félretett szalonnakockákkal.

Süssük 190 fokos, előmelegített sütőben nagyjából egy órát. Időnként nézzünk rá, mennyire pirul a krumpli teteje. Amikor szép pirosas, takarjuk le alufóliával, és ha szükséges, süssük még tovább. Miután elkészült, kb. 30 percet hagyjuk állni. Ízlés szerint tejföllel vagy savanyúsággal tálaljuk.

A Lacikrumpli teljes receptjét itt találod!

A Lacikrumpli teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené.

Fotók: Gerzsenyi Flóra

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!

Szívesen főznél együtt Steiner Kristóffal, Gáspár Beával, Sztarenki Dórival, Fancsikai Eszterrel vagy éppen Sass Danival? Most itt a lehetőség, a Nosalty és a Knorr közös Élményfőzésein ugyanis élőben főzhetsz együtt a sztárokkal, ráadásul még otthonról sem kell kimozdulnod, online csatlakozhatsz!

Az Élményfőzésről itt tudhatsz meg többet!


Ezeket a recepteket is próbáld ki!

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?