Hihetetlen, de a kávé még a növényeinknek is jót tesz

Nemcsak minket pörget fel a kávé, de a növényeinket is. Mutatjuk, miért érdemes néha meglocsolnunk vele őket.

Azzal biztosan nem mondunk újdonságot, hogy a kávézacc remek a zöldjeink számára, de arról lehetséges, hogy még nem sokan tudunk, hogy a kávé maga is jó tesz a növényeinknek. Persze ennek is megvannak a maga szabályai, hiszen nem mindegyik növény élvezi a koffeinfürdőt.

Hihetetlen, de a kávé még a növényeinknek is jót tesz

Miért jó a növényeknek?

A kávézacc ugyebár azért nagyon hasznos, mert tele van nitrogénnel, melynek nagy hasznát veszik a növények. A nitrogén a kávéfőzés egyik maradványa, ami a kávéban is megtalálható, így egyáltalán nem elvetemült ötlet, hogy koffeint öntsünk közvetlenül a növényre.

Ezen kívül megtalálható még benne a magnézium és a kálium, melyek sokat hozzátehetnek a virágok egészséges és gyors növekedéséhez. Természetesen fontos kiemelni, hogy csak sima kávét szabad a növényekre önteni, és azt is érdemes egy kis vízzel hígítani.

Hogyan csináld pontosan?

Mindenképpen meg kell várni, amíg a kávé kihűl, majd ugyanannyi vizet kell hozzáadni, mint amennyi kávé a csészénkben van. A legjobb, ha olyan növényeket locsolunk vele, melyek kedvelik a savas talajt, ilyen például az azálea, a ciklámen, a hortenzia, a gardénia, a jácint, az aloe vera, a rózsa és a begónia.

Azt is fontos kiemelni, hogy nem szabad minden alkalommal kávéval ízesített vízzel locsolnunk őket, hiszen így a kelleténél savasabb irányba tolódna a talaj pH-értéke, ami a növények pusztulásához vezethet.

Forrásunk volt.


Még több a növényekről:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

Édes és sós gofrireceptek

Egy gyümölccsel, édes krémmel vagy csak fagyival tálalt édes gofrinak senki sem tud nemet mondani, sőt, sós gofritársai sem maradnak szégyenben, ha a kedvencekről van szó.

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?