Itt a garancia a hosszú életre - 3+1 tipp, hogy boldog időskorod legyen

Egy friss kutatás szerint lényegesen nagyobb az esélye a hosszabb életre annak, aki optimistán gondolkodik az életről.

Azt már korábbi kutatásokból tudjuk, hogy az optimizmus összeköthető a szív- és érrendszeri-, egyes daganatos betegségek kialakulási esélyének csökkenésével, valamint a tüdőbetegségek is ritkábban fordulnak elő azoknál, akiknél a pohár mindig félig tele van. A Proceedings of the National Academy of Sciences tudományos folyóiratban megjelent tanulmány most arról számol be, hogy általánosságban is tovább élhetnek azok, akik optimistán állnak a dolgokhoz.

A kutatáshoz két korábbi felmérést használtak fel, az egyik 70 ezer nőt, a másik 1400 férfit vizsgált meg aszerint, hogy mennyire voltak optimisták. A kutatók az eredményeket összevetették azzal, hogy az illető megérte-e a 85. életévét, ez után számították ugyanis a hosszú életet. Kiderült, hogy az optimista embereknek lényegesen nagyobb az esélyük arra, hogy átlépjék ezt az életkort, mint azoknak, akik nem mindig a dolgok pozitívabb oldalát látják.

A kutatás persze nem volt teljes körű, jómódúbb, fehér emberekből került ki a minta, de a kutatók szerint érdemes azon elgondolkozni, hogy az optimizmus tényleg ennyi pozitívummal jár együtt az egészségünkre nézve is.

Ha úgy érzed, hogy nem vagy annyira optimista személyiség, de szeretnél ezen változtatni, akkor az alábbi tippekkel segíthetsz a helyzeten:

1. Lásd meg mindenben a jót!

Egy nehéz szituációban nem túl egyszerű optimistának maradni, pedig szinte nincs olyan helyzet, amiből az ember ne tudna tanulni. Ha éppen nehéz időszakon mész keresztül, vagy kellemetlen szituációba keveredsz, próbálj meg arra koncentrálni, hogy mi jó sülhet ki belőle, hogyan tudsz tőle fejlődni.

2. Tűzz ki célokat!

De csak olyanokat, amelyeket realisztikusan el is tudsz érni a nap, hét, hónap vagy év folyamán: tegyük fel, hogy nem azt tűzöd ki magad elé, hogy kitakarítod a lakást, csak azt, hogy melyik részét csinálod meg aznap mindenképpen. Így máris pozitív visszacsatolást fűzöl a tevékenységhez, és sikerélményed lesz.

3. Koncentrálj minden nap a pozitívumokra!

Legyen néhány perced minden nap, amikor végigveszed, hogy éppen miért vagy hálás, és milyen jó dolgok történtek veled aznap. Nem kell óriási történésekre gondolni, elég csak a napi kedvességeket és szép mozzanatokat végigvenni.

+1. Mosolyogj!

Tényleg igaz, hogy ha mosolyogsz, attól már magában jó kedved lesz, hiszen olyan folyamatokat indít be az agyadban, amitől boldogsághormonok kezdenek termelődni. Ezért még akkor is mosolyodj el néha, ha semmi kedved hozzá - könnyen lehet, hogy átfordítja a napodat!

Ezeket olvastad már?

Ezeket olvastad már?

via

Címlapról ajánljuk

Sajttól roskadó húsvéti sós sütik

Megadjuk a módját a húsvéti vendégvárásnak: sajtos sós sütiket sütünk, de nem sima pogácsát vagy sajtos rudat: stanglit dupla sajttal, csigát fokhagymásan-sajtosan, mini kiflit libazsírosan, krumplisan, és persze sajtosan.

Nosalty

További cikkek