Így tisztítsd ki a sminkes és szépségápolási termékeidet!

Napi rendszerességgel használsz sminkecseteket, hajkefét, arctisztító kefét, vagy akár csak egy szemöldökcsipeszt? Ezeket is tisztán kell tartani, mutatjuk, hogyan! 

Szépségápolással kapcsolatos eszközeinket saját érdekünkben éppen olyan odafigyeléssel kell tisztítanunk, mint konyhai eszközeinket, ágyneműinket vagy ruháinkat. Az olyan eszközöket, mint egy sminkes ecset vagy szemöldökcsipesz naponta vesszük a kezünkbe, mégis sokszor nem gondolunk bele, hogy ezek a dolgok arcunkkal, bőrünkkel érintkeznek. Szánjunk hetente egy kis időt arra, hogy ezeket a cuccokat is tisztába tegyük!

1. Sminkecset

Az ecsetek rövid idő alatt is nagyon gyorsan bekoszolódnak, ha például folyékony alapozóval kenjük minden nap az arcunkat, az ecsetünk vagy szivacsunk egy hét alatt már koszos és enyhén ragadós lesz.
Végy egy kevés hajsampont, nyomd rá az eszközökre, folyó csap alatt pedig körkörös mozdulatokkal kezdd el dörzsölni a tenyeredben az ecsetet és a szivacsot. A folyamat igen látványos lesz, néhány óra száradás után pedig olyan lesz az ecseted/szivacsod, mint újkorában!

2. Arctisztító kefék

Ma már egyre többen vásárolnak manuális és elektromos arctisztító keféket, melyek egyaránt nagyon hatékonyan tisztítják pórusainkat. Igen ám, egy ilyen eszköz viszont egyaránt leszedi a sminkmaradékot, a hosszú nap folyamán az arcunkra tapadt szennyeződéseket és az elhalt hámsejteket is, így tisztítása fokozottan fontos.
Az elektronikus kefékről tisztítás előtt mindig szedjük le a sörtés fejet. Használjunk a tisztításhoz pár csepp antibakteriális fertőtlenítőt és egy régi fogkefét, és kezdjük ez a sörték között kikefélni a beékelődött szennyeződéseket. Ezután a kefe fejét öblítsük le vízzel, és hagyjuk megszáradni egy éjszakán át.

3. Szemöldökcsipesz

Szemöldökcsipeszt a legtöbben nem csak szemöldökszedésre használnak, és mivel ez az eszköz biztos, hogy érintkezik a bőrünkkel, minden egyes használat után meg kell tisztítani.
A fertőtlenítéshez használjunk antibakteriális kéztisztítót és meleg vizet. Egy sima mosással még nincs vége a műveletnek, a csipesz végét denaturált szesszel töröljük át, és hagyjuk megszáradni.

4. Körömvágó olló, körömcsipesz és körömreszelő

Számos horrorisztikus történet kering arról az interneten, hogy valaki manikűrözés vagy pedikűrözés által kapott el valamilyen igen durva fertőzést. Sokszor az ollók és a reszelők lehetnek a felelősek az ilyen balesetekért, éppen ezért ezeket az eszközöket is folyamatosan kell fertőtlenítenünk használat után.

6. Hajkefe, fésű, hajgumi

5. Hajvasaló/ hajgöndörítő

Címlapról ajánljuk

További cikkek